0,00 €
mena
0

ACC sirup 20mg 100ml

50106315

Registrovaný liečivý prípravok

ACC sirup 20mg 100ml
-24%
bežná cena 4,00 €
ušetríte 24%
3,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: sirupy a suspenzie na vnútorné použitie

Indikačná skupina: expektorancia, mukolytiká

Účinná látka: Acetylcystein.

Tehotenstvo a dojčenie: Pokiaľ ste tehotná alebo kojíte, domnievate sa, že môžete byť tehotná, alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, než začnete tento prípravok užívať.

Expedičné minimum: Pokiaľ ste tehotná alebo kojíte, domnievate sa, že môžete byť tehotná, alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím doktorom alebo lekárnikom skôr, než začnete tento prípravok užívať. ACC sirup obsahuje liečivú zložku acetylcysteín, ktorý podporuje vykašliavanie rozpustením hlienov. Prípravok sa užíva k liečeniu ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého hlienu, tzv. vlhký kašeľ. Bez porady s doktorom môže byť prípravok užívaný dospelými alebo podávaný deťom pri akútnych ochoreniach dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hustého viskózneho hlienu a vlhkým kašľom, ako je chrípka, akútny zápal priedušiek, alebo priedušnice. Deťom je možne podať prípravok bez porady s doktorom od 2 rokov života. Pokiaľ sa do 4-5 dní nebudete cítiť lepšie alebo pokiaľ sa Vám pohorší, musíte sa poradiť s doktorom.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci nad 14 rokov: 10 ml roztoku 2-3x denne , čo zodpovedá 400-600 mg acetylcysteínu denne. Deti a dospievajúci od 6 do 14 rokov: 5 ml roztoku 3-4x denne , čo zodpovedá 300- 400 mg acetylcysteínu denne. Deti od 2 do 5 rokov: 5 ml 2-3x denne , čo zodpovedá 200-300 mg acetylcysteínu denne. Deti do 2 rokov: 2,5 ml 2-3x denne , čo zodpovedá 100-150 mg acetylcysteínu denne. Deťom mladším ako 2 roky sa prípravok ACC 20 mg/ml sirup môže podávať len na odporúčanie doktora.

EAN: 4030855513116

Výrobca: Hexal AG, Holzkirchen, Nemecko, www.sandoz.sk

Parametry
SUKL názevACC 20MG/ML SIR 1X100ML
SUKL kód0226195

ACC 20MG/ML SIR 1X100ML
ACC 200 NEO tbl eff 20x200mg
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.