0,00 €
mena
0

ANOPYRIN tbl 10x 400mg

50026053

Registrovaný liečivý prípravok

ANOPYRIN tbl 10x 400mg
Ľutujeme, ale hľadaný tovar nie je momentálne dostupný. K získaniu podrobnejších informácii nás môžete kontaktovať na adrese info@docsimon.cz

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká

Účinná látka: Acidum acetylsalicylicum 400 mg

Tehotenstvo a dojčenie: V priebehu prvého a druhého trimestra nesmie byť kyselina acetylsalicylová podaná, ak to nie je celkom nevyhnutné. Ak je kyselina acetylsalicylová podávaná ženám, ktoré chcú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť dávka čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Kyselina acetylsalicylová v dávke 500 mg/deň a vyššia kontraindikovaná v treťom trimestri tehotenstva. Liečivá látka prechádza placentárnou bariérou a do materského mlieka. Po príležitostnom podaní matkám neboli u dojčiat pozorované žiadne nežiaduce účinky. Ak je nevyhnutné opakované podávanie vysokých dávok, odporúča sa prerušiť dojčenie.

Expedičné minimum: Prípravok s obsahom kyseliny acetylsalicylovej vo forme pufrovaných tabliet účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky. Použitie tzv. pufrovaných tabliet mierni výskyt nežiaducich účinkov na zažívacie ústrojenstvo.

Odporúčané dávkovanie: Pokiaľ lekár neodporučí inak, je obvyklé dávkovanie u dospelých a dospievajúcich od 15 rokov 1 - 2 tablety každých 4 - 8 hodín. Maximálna denná dávka 8 tabliet sa nesmie prekročiť. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny.

EAN: 8584005111005

Výrobca: Zentiva a.s., Hlohovec, Slovensko , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevANOPYRIN 400MG TBL NOB 10
SUKL kód0087680

ANOPYRIN 400 mg tbl 10x400mg
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.