0,00 €
mena
0

ASPIRIN-C tbl eff 10

Registrovaný liečivý prípravok

ASPIRIN-C tbl eff 10
bežná cena 4,90 €
ušetríte 13%
4,30 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Acidum acetylsalicylicum 400 mg, Acidum ascorbicum 240 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Salicyláty môžu byť užívané počas tehotenstva len po dôkladnom uvážení pomeru medzi rizikami a priaznivými účinkami terapie. Všetky lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú sú kontraindikované v poslednom trimestri tehotenstva. Salicyláty a ich metabolity prechádzajú v malých množstvách do mlieka. Pretože po krátkodobom užívaní neboli pozorované nepriaznivé účinky na dojčatá, nie je obvykle nutné prerušiť dojčenie. Pri pravidelnom užívaní vysokých dávok má byť však dojčenie prerušené včas.

Expedičné minimum: Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápaly.

Odporúčané dávkovanie: Ak nedochádza k zmierneniu horúčky alebo bolesti do 3 až 5 dní, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom. Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody. Neužívajte nalačno. Dospelí užívajú obvykle 1 až 2 šumivé tablety (t. j. 400 až 800 mg kyseliny acetylsalicylovej) 3 až 4-krát denne. Maximálna denná dávka 10 šumivých tabliet sa nesmie prekročiť. Použitie u detí a dospievajúcich: Deťom od 9 rokov (iba vo výnimočných prípadoch na lekársky predpis a za stálej kontroly lekárom) sa obvykle podáva 1 šumivá tableta denne, t.j. 400 mg kyseliny acetylsalicylovej. V prípade potreby možno jednotlivú dávku opakovať až 3-krát denne v odstupoch 4 až 8 hodín. Maximálna denná dávka 3 šumivé tablety sa nesmie prekročiť.

EAN: 8590322000434

Výrobca: Bayer Bitterfeld GmbH, Greppin, Nemecko, www.bayer.sk

Parametry
SUKL názevASPIRIN C 400MG/240MG TBL EFF 10
SUKL kód0046213

ASPIRIN-C por tbl eff 10
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
3,60 €
bežná cena 4,00 €
registrovaný liečivý prípravok
Teekanne čaj PRECHLADNUTIE 10 x 2g
Teekanne čaj PRECHLADNUTIE 10 x 2g
1,80 €
bežná cena 2,00 €
čaj
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.