0,00 €
mena
0

ATARALGIN tbl 50

50072747

Registrovaný liečivý prípravok

ATARALGIN tbl 50
5,80 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká

Účinná látka: Paracetamolum 325 mg, Guaifenesinum 130 mg, Coffeinum 70 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom predtým, ako začnete užívať tento liek. ATARALGIN sa nedoporučuje užívať v tehotenstve a počas dojčenia.

Expedičné minimum: ATARALGIN je liek, ktorý obsahuje tri liečivá: paracetamol, guajfenezín a kofeín. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Guajfenezín zosilňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu. Protibolestivý účinok ATARALGINU sa zvyčajne prejaví po 1/2 – 1 hodine a trvá zväčša 4 hodiny. ATARALGIN sa používa u dospelých na úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, krčnej chrbtice, chrbta, pri bolestiach kĺbov a poskytuje úľavu pri chrípkových ochoreniach. Liek nie je vhodný pre deti do 15 rokov

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná dávka pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov je 1 – 2 tablety jednorazovo alebo podľa potreby niekoľko krát denne (v intervaloch najmenej štvorhodinových) do najvyššej dávky 3 – 6 tabliet denne. Maximálna denná dávka nesmie prekročiť dávku 6 tabliet. Najvyššia jednotlivá dávka sú 3 tablety. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Bez porady s lekárom neužívajte liek dlhšie ako 7 dní. Dlhodobé užívanie je možné len na odporučenie lekára.

EAN: 8595112610404 8595112650745

Výrobca: Glenmark Pharmaceuticals s.r.o., Praha, Česká republika

Parametry
SUKL názevATARALGIN 325MG/130MG/70MG TBL NOB 50
SUKL kód0186252

GUAJACURAN drg 30x 200mg
registrovaný liečivý prípravok
PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI tbl 12
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.