0,00 €
mena
0

BELOHAIR 5% roztok 60ml

50065870

Registrovaný liečivý prípravok

BELOHAIR 5% roztok 60ml
13,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tekutiny na vonkajšie použitie (roztoky, spreje, emulzie)

Indikačná skupina: dermatologiká

Účinná látka: Minoxidilum 50 mg v 1 ml

Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok nemá byť v tehotenstve (najmä v prvých troch mesiacoch tehotenstva) používaný. Ak dojčíte, poraďte sa s lekárom.

Expedičné minimum: Účinnou látkou lieku Belohair 5% je minoxidil. Patrí do skupiny liekov nazývaných dermatologiká. Belohair 2% je indikovaný na liečbu androgénne podmienenej alopécie u mužov i žien vo veku 18 až 65 rokov. Androgénne podmienená alopécia (úbytok vlasov s mužskou formou -plešatenie) je druh úbytku vlasov, ktorý môže postihnúť mužov aj ženy. U mužov začína alopécia ústupom vlasovej línie na čele a vypadávaním vlasov na temene, postihnuté plochy sa postupne zväčšujú. V priebehu tohto procesu sa tvorí podkovovitý pruh vlasov v okrajových častiach vlasovej línie, vzadu a po stranách hlavy. Ženský typ alopécie začína roztrúseným vypadávaním vlasov, vlasy sú tenšie, kratšie a šedivejú, začína medzi nimi presvitať koža. U žien ale takmer nikdy nedochádza k ústupu vlasovej línie na čele.

Odporúčané dávkovanie: Dávka 1 ml (zodpovedá 10 stlačeniam) musí byť aplikovaná na celú postihnutú plochu pokožky 2x denne, ráno a večer. Celková denná dávka nesmie byť vyššia ako 2 ml (zodpovedá 20 stlačeniam). Ak sa prípravok nanáša prstami, je potrebné po aplikácii ruke dobre umyť. Úspech liečby sa objaví až po dlhšom čase. Rast nových vlasov je možné očakávať po aplikácii prípravku 2x denne po dobu 4 mesiacov aj dlhšie.

EAN: 3850343032254

Výrobca: Belupo, s.r.o., Bratislava, Slovensko , www.belupo.hr

Parametry
SUKL názevBELOHAIR 5% 50MG/ML DRM SOL 1X60ML
SUKL kód0134864

Belohair 5% drm.sol.1x60ml
BELOHAIR 2% roztok 60ml
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.