internetová lekáreň

počet položiek: 0
celková cena: 0,00 €

CZK EUR USD GBP PLN
Všetko o nakupovaní

BRAUNOL kožný roztok 1000ml

BRAUNOL kožný roztok 1000ml
liečivo
EAN7612449070402
NázovBRAUNOL kožný roztok 1000ml
Cena s DPH13,00 €
Sadzba DPH10 %
Bežná cena14,90 €
ušetríte 12.4%
 pridať kusodobrať kus 
Forma aplikácietekutiny na vonkajšie použitie (roztoky, spreje, emulzie)
Indikačná skupinaantiseptiká, dezinficienciá
VýrobcaB. Braun , Melsungen, Nemecko, www.bbraun.sk
Účinná látka100 g roztoku obsahuje 7,5 g jodovaného povidonu s obsahem 10% využitelného jódu.
Tehotenstvo a dojčenieBraunol® sa počas tehotenstva a pri dojčení smie používať len na výslovný pokyn lekára a v maximálne obmedzenej miere. V takom prípade je potrebná kontrola funkcie štítnej žľazy dieťaťa. Bezpodmienečne treba zabrániť náhodnému požitiu Braunolu® dojčaťom ústami z prsníka dojčiacej matky.
Expedičné minimumBraunol je antiseptikum na použitie na pokožku, sliznicu a rany. Jednorazové použitie: Dezinfekcia neporušenej pokožky a vnútorného aj vonkajšieho traktu urogenitálneho systému, antiseptikum sliznice ako napríklad pred operáciami, biopsiami, injekciami, punkciami, odbermi krvi a cievkovaním močového mechúra. Opakované časovo ohraničené použitie: Antiseptické ošetrenie rán (napr. povrchy rán, preležaniny, vredy predkolenia), popáleniny, infikované a superinfikované kožné ochorenia, pri katetrizácii močového mechúra Hygienická a chirurgická dezinfekcia rúk.
Odporúčané dávkovanieBraunol® je určený na vonkajšie použitie v nezriedenom i zriedenom stave. Braunol® sa nanáša na ošetrované miesto až do úplneho zmáčania tohto miesta. Antisepticky pôsobiaci film, ktorý sa vytvára pri zaschnutí, sa dá ľahko zmyť vodou. Na dezinfekciu pokožky alebo na aseptické ošetrenie sliznice, napríklad pred operačnými zákrokmi, biopsiami, injekciami, punkciami, odbermi krvi, cievkovaním močového mechúra sa Braunol® používa v nezriedenom stave. Pri dezinfekcii pokožky chudobnej na mazové žľazy predstavuje doba pôsobenia minimálne 1 minútu, pri pokožke bohatej na mazové žľazy minimálne 10 minút. Počas celej doby pôsobenia sa musí pokožka zvlhčovať nezriedeným prípravkom.
SUKLBRAUNOL DRM SOL 1X1000ML - 0015877

Mohlo by vás zaujímať

BEPANTHEN PLUS krém 30g

5,00 €

bežná cena
5,40 €

ušetríte 8.5%

liečivo

JODISOL sprej 13g

1,80 €

bežná cena
2,50 €

ušetríte 25%

liečivo

SEPTONEX sprej 45ml

2,90 €

bežná cena
3,00 €

ušetríte 3.8%

liečivo