0,00 €
mena
0

BRAUNOL kožný roztok 1000ml

BRAUNOL kožný roztok 1000ml
bežná cena 15,20 €
ušetríte 12%
13,30 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tekutiny na vonkajšie použitie (roztoky, spreje, emulzie)

Indikačná skupina: antiseptiká, dezinficienciá

Účinná látka: 100 g roztoku obsahuje 7,5 g jodovaného povidonu s obsahem 10% využitelného jódu.

Tehotenstvo a dojčenie: Braunol® sa počas tehotenstva a pri dojčení smie používať len na výslovný pokyn lekára a v maximálne obmedzenej miere. V takom prípade je potrebná kontrola funkcie štítnej žľazy dieťaťa. Bezpodmienečne treba zabrániť náhodnému požitiu Braunolu® dojčaťom ústami z prsníka dojčiacej matky.

Expedičné minimum: Braunol je antiseptikum na použitie na pokožku, sliznicu a rany. Jednorazové použitie: Dezinfekcia neporušenej pokožky a vnútorného aj vonkajšieho traktu urogenitálneho systému, antiseptikum sliznice ako napríklad pred operáciami, biopsiami, injekciami, punkciami, odbermi krvi a cievkovaním močového mechúra. Opakované časovo ohraničené použitie: Antiseptické ošetrenie rán (napr. povrchy rán, preležaniny, vredy predkolenia), popáleniny, infikované a superinfikované kožné ochorenia, pri katetrizácii močového mechúra Hygienická a chirurgická dezinfekcia rúk.

Odporúčané dávkovanie: Braunol® je určený na vonkajšie použitie v nezriedenom i zriedenom stave. Braunol® sa nanáša na ošetrované miesto až do úplneho zmáčania tohto miesta. Antisepticky pôsobiaci film, ktorý sa vytvára pri zaschnutí, sa dá ľahko zmyť vodou. Na dezinfekciu pokožky alebo na aseptické ošetrenie sliznice, napríklad pred operačnými zákrokmi, biopsiami, injekciami, punkciami, odbermi krvi, cievkovaním močového mechúra sa Braunol® používa v nezriedenom stave. Pri dezinfekcii pokožky chudobnej na mazové žľazy predstavuje doba pôsobenia minimálne 1 minútu, pri pokožke bohatej na mazové žľazy minimálne 10 minút. Počas celej doby pôsobenia sa musí pokožka zvlhčovať nezriedeným prípravkom.

EAN: 7612449070402

Výrobca: B. Braun , Melsungen, Nemecko, www.bbraun.sk

BRAUNOL DRM SOL 1X1000ML - 0015877
BEPANTHEN PLUS krém 30g
BEPANTHEN PLUS krém 30g
5,50 €
bežná cena 5,60 €
liečivo
JODISOL sprej 13g
JODISOL sprej 13g
2,10 €
bežná cena 2,50 €
liečivo
SEPTONEX sprej 45ml
SEPTONEX sprej 45ml
2,90 €
bežná cena 3,10 €
liečivo
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.