0,00 €
mena
0

BROMHEXIN 12BC kvapky 30ml

Registrovaný liečivý prípravok

BROMHEXIN 12BC kvapky 30ml
bežná cena 3,40 €
ušetríte 4%
3,20 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: kvapky a roztoky na vnútorné použitie

Indikačná skupina: expektorancia, mukolytiká

Účinná látka: Bromhexini hydrochloridum 12 mg v 1 ml

Tehotenstvo a dojčenie: Dodnes nie sú žiadne skúsenosti s používaním tohto lieku u tehotných žien, preto sa Bromhexin 12 BC má podávať tehotným ženám len po prísnom posúdení prínosu a rizika liečby lekárom a neodporúča sa užívať počas prvých troch mesiacov tehotenstva.. Bromhexíniumchlorid prechádza do materského mlieka. Vzhľadom na to, že účinok Bromhexinu 12 BC nebol u dojčiat dostatočne sledovaný, nesmie sa užívať počas dojčenia.

Expedičné minimum: Bromhexin 12 BC mení zloženie hlienu, skvapalňuje ho, a tým uľahčuje jeho vykašliavanie. Účinok sa prejaví po 5 hodinách po požití.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci (nad 14 rokov) užívajú 16 – 33 kvapiek Bromhexinu 12 BC 3-krát denne (zodpovedá 24 – 48 mg brómhexíniumchloridu denne). Deti a dospievajúci medzi 6. – 14. rokom života, ako aj pacienti s hmotnosťou pod 50 kg, užívajú 16 kvapiek Bromhexinu 12 BC 3-krát denne (zodpovedá 24 mg bromhexíniumchloridu denne). Deti vo veku 2 až 6 rokov užívajú 8 kvapiek Bromhexinu 12 BC 3-krát denne (zodpovedá 12 mg bromhexíniumchloridu denne). Tento liek sa musí užívať v dlhších intervaloch alebo v nižšej dávke u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo závažným ochorením pečene. Prosím, opýtajte sa svojho lekára.

EAN: 4013054000250

Výrobca: Berlin - Chemie AG (Menarini Group), Berlín, Nemecko, www.berlin-chemie.sk

Parametry
SUKL názevBROMHEXIN BERLIN-CHEMIE 12MG/ML POR GTT SOL 30ML
SUKL kód0012495

BROMHEXIN 12 BC por gtt sol 1x30ml
AMBROBENE tbl 20x 30mg
AMBROBENE tbl 20x 30mg
2,20 €
bežná cena 2,40 €
registrovaný liečivý prípravok
HEDELIX sirup 100ml
HEDELIX sirup 100ml
4,70 €
bežná cena 6,20 €
registrovaný liečivý prípravok
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
3,30 €
bežná cena 3,60 €
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.