0,00 €
mena
0

BRUFEN tbl 30x 400mg

Registrovaný liečivý prípravok

BRUFEN tbl  30x 400mg
bežná cena 2,60 €
ušetríte 9%
2,40 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Ibuprofenum 400 mg

Tehotenstvo a dojčenie: V prvej a druhej tretine tehotenstva môžete ibuprofén používať iba po porade so svojím lekárom. V poslednej tretine tehotenstva sa ibuprofén nesmie užívať vzhľadom na zvýšené riziko komplikácií pre matku a dieťa. Ibuprofén a jeho metabolity sa v menšom množstve vylučujú do materského mlieka. Pretože nepriaznivé následky po požití ibuprofénu doteraz nie sú známe, nie je potrebné pri krátkodobom podávaní prerušiť dojčenie. V prípade, že vaša liečba je dlhodobá a/alebo užívate vysoké dávky, mala by ste prerušiť dojčenie. Ak je ibuprofén podávaný ženám, ktoré chcú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť dávka čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Ibuprofen je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.

Expedičné minimum: Brufen 400 je dobre znášané nesteroidné antireumatikum s výrazným účinkom znižujúcim horúčku (antipyretickým), tlmiacim bolesť (analgetickým) aj pri bolestivých stavoch nereumatického pôvodu a s účinkom protizápalovým (antiflogistickým). U chorých s reumatickým ochorením kĺbov Brufen zmenšuje bolesť, rannú stuhnutosť, miestne príznaky zápalu (opuch, začervenanie), a zvyšuje pohyblivosť kĺbov.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a deti od 12 rokov: Pri liečbe bolesti sa odporúča 1 tableta Brufenu 400 jednorazovo alebo podľa potreby, najviac však 3 tablety denne. Pri horúčkovitých ochoreniach sa užíva 1 tableta Brufenu 400 trikrát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny. V prípade reumatických ochorení sa podávajú vyššie dávky. O užívaní dávok vyšších ako 1200 mg ibuprofenu denne je nutné poradiť sa s lekárom. Pri ťažkých a akútnych stavoch môže lekár zvýšiť dennú dávku až na 2400 mg ibuprofenu (6 tabliet), rozdelených do niekoľkých čiastkových dávok.

EAN: 8002660017970 5099151006684

Výrobca: Abbott GmbH and Co. KG, Wiesbaden, Nemecko, www.abbot.sk

Parametry
SUKL názevBRUFEN 400 400MG TBL FLM 30
SUKL kód0185625

BRUFEN 400 por tbl flm 30x400mg
Dr.Max IBUPROFEN tbl 36x 400mg
Dr.Max IBUPROFEN tbl 36x 400mg
2,40 €
bežná cena 0,00 €
registrovaný liečivý prípravok
FLECTOR EP gél 100g
FLECTOR EP gél 100g
6,00 €
bežná cena 6,90 €
registrovaný liečivý prípravok
IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg
IBUPROFEN AL tbl 30x 400mg
1,60 €
bežná cena 2,00 €
registrovaný liečivý prípravok
PANADOL EXTRA tbl 30
PANADOL EXTRA tbl 30
3,40 €
bežná cena 3,60 €
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.