0,00 €
mena
0

CALTRATE PLUS tbl 90

50075780

Registrovaný liečivý prípravok

CALTRATE PLUS tbl 90
13,20 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: minerálne látky

Účinná látka: Calcii carbonas praecipitatus 600 mg, Cholecalciferolum 200 m.j., Magnesii oxidum 40 mg,Zinci oxidum 7,5 mg, Cupri oxidum 1 mg, Manganosi sulfas monohydricus 1,8 mg,Natrii tetraboras decahydricus 250 mikrogramů

Tehotenstvo a dojčenie: CALTRATE PLUS možno užívať počas tehotenstva a dojčenia. Počas tehotenstva však celkový denný príjem vápnika nemá byť vyšší ako 1 500 mg a denný príjem vitamínu D nemá byť vyšší ako 600 IU, čo u lieku CALTRATE PLUS zodpovedá 2 tabletám denne.

Expedičné minimum: Caltrate Plus je prípravok obsahujúci vápnik, vitamín D a ďalšie dôležité minerály. Vápnik je najdôležitejšou zložkou tkaniva kostí, do ktorého sa zabudovává v priebehu celého života. Je nevyhnutný na zachovanie zdravých a silných kostí. Pomáha tiež pri hojení rán a podporuje správnu funkciu nervov a svalov. Vitamín D potrebuje ľudský organizmus na dobré vstrebávanie vápnika a jeho zabudovávanie do kostí. Horčík je nevyhnutný pre látkovú výmenu vitamínu D a pre funkciu kostí. Mangán hrá dôležitú rolu pri formovaní kostí a chrupaviek. Meď je potrebná na udržanie zdravia väzivového tkaniva, skeletu a krvných ciev. Zinok je dôležitý pre správnu funkciu a rast tkanív. Bór pomáha organizmu pri využití vápnika. Caltrate Plus neobsahuje cukor, laktózu, konzervačné látky ani soľ.

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná dávka je 1-2 tablety denne pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Tablety sa užívajú ústami a zapíjajú sa vodou. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť. Užite ju s veľkým množstvom vody (200 ml).

EAN: 9120036093706

Výrobca: Wyeth Lederle S.p.A., Aprilia, Taliansko, www.pfizer.sk

Parametry
SUKL názevCALTRATE PLUS TBL FLM 90
SUKL kód0186538

CALTRATE PLUS por tbl flm 30
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.