0,00 €
mena
0

CANESPOR 1x denne sada na nechty

50044226

Registrovaný liečivý prípravok

CANESPOR 1x denne sada na nechty
-22%
bežná cena 18,00 €
ušetríte 22%
14,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: antimykotiká
dermatologiká

Účinná látka: 100 g masti obsahuje bifonazolum 1g, urea 40g

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek.

Expedičné minimum: CANESPOR 1x denne sada na nechty : Sada obsahuje masť proti plesniam sposobujúcu odlupnutie poškodeného nechtu, škrabku na nechty, slúžiacu k odstraneniu zmäknutej nechtovej platničky, vodeodolné náplaste na zalepenie ošetreného nechtu (15ks), zariadenie na vytlačovanie tub. Močovina (urea) v sade na nechty zmäkčuje postihnutý necht, čo umožňuje jeho bezbolestné odstranenie (vzťahuje sa ale len k uvedenej indikácii) a lepší prienik bifonazolu do postihnutého miesta. Sada je určená na liečbu plesňového ochorenia nechtov na ruky i na nohy, na bezbolestné odstránenie nechtov.

Odporúčané dávkovanie: Z tuby jedenkrát denne nanesiete na postihnutý necht toľko masti, aby pokrývala v tenkej vrstve celú nechtovú plochu. Potom liečené nechty na ruke alebo nohe prikryte náplasťou. Náplasť možno bude potrebné rozdeliť na polovicu v závislosti od veľkosti nechtu. Aby sa zabezpečilo zachovanie priľnavosti náplasti, presvedčte sa, že v mieste aplikácie priľnavej vrstvy sa na koži nenachádza žiadna masť. Okrem toho sa vyhnite kontaktu s priľnavou vrstvou náplastí prstami. Po 24 hodinách odstráňte náplasť a namočte postihnuté prsty na rukách alebo nohách asi na 10 minút do teplej vody. Potom opatrne odstráňte zmäknutú časť postihnutého nechtu priloženou škrabkou. Nakoniec dôkladne osušte liečené nechty a znovu naneste masť rovnakým spôsobom ako je už popísané a prikryte opäť náplasťou. Liečba sa musí denne opakovať, a to tak dlho, kým sa neodstráni celý postihnutý necht a nechtové lôžko nie je hladké. Masť pôsobí iba na postihnuté nechtové tkanivo, zdravé tkanivo nie je ovplyvnené. Podľa závažnosti infekcie a hrúbky nechtu trvá liečba zvyčajne 7 až 14 dní. Po odstránení nechtu sa má systematicky pokračovať asi 4 týždne v antimykotickej (protiplesňovej) liečbe liekom Canespor krém.

EAN: 8590322000649

Výrobca: Bayer AG, Leverkusen, Nemecko, www.bayer.sk

Parametry
SUKL názevCANESPOR 1X DENNĚ SADA NA NEHTY 10MG/G+0,4G/G UNG 10G+SADA
SUKL kód0137113

DRM UNG UGC 10GM+SADA
CANESPOR 1x denne roztok 15ml 1%
registrovaný liečivý prípravok
CANESTEN krém 20g 1 %
registrovaný liečivý prípravok
LAMISIL krém 15g  1%
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.