0,00 €
mena
0

CARBOCIT tbl 20

50002122

Registrovaný liečivý prípravok

CARBOCIT tbl.20 - blistr
CARBOCIT tbl.20 - blistr
2,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: črevné adsorbens
črevné dezinficiens

Účinná látka: Carbo activatus 320 mg, Bismuthi subgallas 25 mg, Acidum citricum monohydricu 3 mg v 1 tabletě.

Tehotenstvo a dojčenie: Vzhľadom na nedostatočné skúsenosti s užívaním Carbocitu počas tehotenstva a dojčenia sa v prípade potreby o užívaní poraďte s lekárom.

Expedičné minimum: CARBOCIT sú čierne tablety určené na liečbu akútnych hnačiek a menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami. Odporúčané dávkovanie: dospelí a mladiství zvyčajne užívajú 2 - 4 tablety 3 - 4x denne, pri hnačkách obvykle 4 - 5 tabliet 3 - 4x denne; deti od 3 rokov zvyčajne 2 - 4 tablety 3 - 4x denne. Užívajte 2 hodiny po jedle alebo 2 hodiny po perorálnom užití iného lieku. Pri liečbe týmto prípravkom nepite alkoholické nápoje. Bez porady s lekárom môžu prípravok krátkodobo (najdlhšie 2 dni) užívať dospelí a mladiství pri akútnych hnačkách spôsobených diétnou chybou, pri výskyte menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom tračníku. Upozornenie: Prípravok nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Carbocit sa nesmie užívať pri známej alebo predpokladanej precitlivenosti na zlúčeniny bizmutu. Pri predávkovaní zlúčeniny bizmutu môže spôsobiť nauzeu a vracanie. Carbocit znižuje vstrebávanie a tým účinky iných liečiv (napr. antikoncepcia), preto musí byť medzi užitím prípravku Carbocit a užívaním iných liekov dodržaný interval aspoň dvoch hodín. Tablety sú čierne a farbia tmavo stolicu.

Odporúčané dávkovanie: Dávkovanie: Bez odporúčania lekára neužívajte dlhšie ako 2 dni. Odporúčané dávky sú nasledujúce. Dospelí a mladiství: Zvyčajná denná dávka užívaná k liečbe menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom tračníku je 2 - 4 tablety 3 - 4 - krát denne. Pri akútnej hnačke spôsobenej diétnou chybou sa užíva 4 - 5 tabliet 3 - 4 - krát denne. Deti od 3 rokov: Zvyčajná dávka je 2 - 4 tablety 3 - 4 - krát denne.

EAN: 8585000415013

Výrobca: Imuna Pharm, a.s,, Šarišské Michaľany, Slovensko , www.imuna.sk

Parametry
SUKL názevCARBOCIT 320MG/25MG/3MG TBL NOB 20
SUKL kód0031950

CARBOCIT POR TBL NOB 20
CARBOTOX tbl.20 - blistr
registrovaný liečivý prípravok
ENTEROL sáčky 10x 250mg
registrovaný liečivý prípravok
SMECTA vrecúška 30 ks
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.