0,00 €
mena
0

CELASKON červený pomaranč tbl eff 10x 500 mg

50029152

Registrovaný liečivý prípravok

CELASKON červený pomaranč tbl eff 10x 500 mg
2,70 €
Cena celkom s DPH
Ľutujeme, ale hľadaný tovar nie je momentálne dostupný. K získaniu podrobnejších informácii nás môžete kontaktovať na adrese info@docsimon.cz

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: vitamíny

Účinná látka: Acidum ascorbicum 500 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Prechodné užívanie Celaskonu v čase tehotenstva je vhodné pre nedostatok kyseliny askorbovej pri zvýšených nárokoch organizmu. Kyselina askorbová prechádza placentárnou bariérou a vylučuje sa do materského mlieka. Vysoké dávky užívané v tehotenstve môžu viesť u novorodencov k zvýšenej potrebe až prejavom nedostatku.

Expedičné minimum: Celaskon : prípravok obsahuje kyselinu L-askorbovú, bežne označovanú ako vitamín C. Tento vitamín potrebuje človek zo všetkých vitamínov najviac (v celkovej spotrebe vitamínov - 80% predstavuje vitamín C). Človek si nedokáže tento vitamín sám vytvárať, musí ho teda prijímať z potravy. Na vitamín C sú bohaté rôzne druhy zeleniny a ovocia, ale ich varením alebo skladovaním dochádza často k stratám tohto vitamínu. Zvýšená spotreba vitamínu je hlavne pri vyššom zaťažení organizmu nepriaznivými okolitými vplyvmi, napr. chrípkové obdobie, nachladnutie, infekčná choroba, stres, zvýšená telesná námaha atď. Zvýšenú spotrebu vitamínu C majú ďalej fajčiari, ľudia žijúci v znečistenom životnom prostredí a tehotné a kojace ženy. Vitamín C je dôležitý antioxidant, potláča tvorbu tzv. voľných radikálov, ktoré poškodzujú organizmus (spôsobujú rakovinu, zodpovedajú za starnutie). Vitamín C posilňuje imunitný systém, preto je účinný ako v prevencii tak aj podpornej terapii mnohých rôznych infekčných chorôb. Je dôležitý pre vstrebávanie železa a dobrý stav spojivového tkaniva. Napomáha hojeniu rán a popálenín, je vhodný pri zvýšenej krvácavosti ďasien. Jeho nedostatok sa tiež prejavuje zvýšenou únavou.

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná dávka je jedna tableta denne. Pri liečbe hypovitaminózy C (nedostatok vitamínu C) sa užívajú vyššie dávky, až 2000 mg denne, podľa odporučenia lekára. Tabletu nechajte rozpustiť asi v 150 ml vody a vypite.

EAN: 8584005016515

Výrobca: Zentiva a.s., Hlohovec, Slovensko , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevCELASKON 500 MG ČERVENÝ POMERANČ 500MG TBL EFF 10
SUKL kód0017292

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMERANČ por tbl eff 10x500mg
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.