0,00 €
mena
0

CLARITINE tbl 30x 10mg

50093610

Registrovaný liečivý prípravok

CLARITINE tbl 30x 10mg

Tento tovar nie je možné z legislatívnych dôvodov doručiť do nasledujúcich krajín:

Slovensko
9,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: antihistaminiká, antialergiká

Účinná látka: Loratadinum 10 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Ako preventívne opatrenie počas tehotenstva, užívanie Claritinu sa neodporúča. Ak dojčíte, Claritine nesmiete užívať. Loratadín sa vylučuje do materského mlieka.

Expedičné minimum: Claritine tlmí príznaky spojené s alergickou nádchou (napr. senná nádcha), ako sú kýchanie, nádcha, pálenie a svrbenie nosa a očí. Claritine tiež pomáha zmierniť príznaky chronickej žihľavky (svrbenie, začervenanie, počet a veľkosť vyrážok), u ktorej nie je známa príčina (tzv. chronická idiopatická žihľavka). Zmiernenie týchto príznakov pretrváva celý deň a pomáha obnoviť Vaše normálne denné aktivity a spánok. Bez konzultácie s lekárom je použitie prípravku možné u prejavov akútnej (sezónne) alergickej nádchy, alergického zápalu spojiviek, svrbení a žihľavky u dospelých a detí starších ako 12 rokov.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: Užívajte jednu tabletu jedenkrát denne s pohárom vody, s jedlom alebo bez jedla. Deti vo veku 2 až 12 rokov dostávajú dávku podľa telesnej hmotnosti: Telesná hmotnosť viac ako 30 kg: Užívajte jednu tabletu jedenkrát denne s pohárom vody, s jedlom alebo bez jedla. Telesná hmotnosť 30 kg alebo menej: Claritine 10 mg tablety nesmiete podávať. Pre deti vo veku 2 až 12 rokov s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg sú k dispozícií iné vhodnejšie formy. Claritine nesmiete podávať deťom mladším ako 2 roky.

EAN: 8590322002001

Výrobca: Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Belgicko , www.merck.sk

Parametry
SUKL názevCLARITINE 10MG TBL NOB 30
SUKL kód0216113

CLARITINE tbl 30x10mg
FENISTIL gél 30g
registrovaný liečivý prípravok
ZYRTEC tbl  7x 10mg
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.