0,00 €
mena
0

DICLOFENAC gél 120g (Dr. Müller)

50107743

Registrovaný liečivý prípravok

DICLOFENAC gél 120g (Dr. Müller)
3,50 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: antiflogistiká

Účinná látka: Diclofenacum natricum.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, myslíte si, že môžete byť tehotná, alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete liek používať. Liek sa nesmie používať počas posledných troch mesiacov tehotenstva a počas prvých šiestich mesiacov by mal byť používaný s opatrnosťou iba v nutných prípadoch. Ak ste tehotná a Váš lekár odporučil používanie tohto lieku, nenanášajte gél na plochu väčšiu ako je tretina Vášho tela a doba používania nesmie prekročiť dva týždne. Tento liek sa neodporúča používať na liečbu dojčiacim matkám, poraďte sa prosím s lekárom. Ak lekár liečbu povolí, nenanášajte prípravok na oblasť pŕs ani na rozsiahle plochy kože a nepoužívajte ho po dlhú dobu.

Expedičné minimum: Diclofenac patrí medzi nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto látky sú používané na tlmenie bolesti a zápalu. Prípravok Diclofenac gél je určený na úľavu od bolesti a tlmenie zápalu a opuchov pri bolestivých ochoreniach kĺbov a svalov. Liek je určený na liečbu dospelých a dospievajúcich vo veku od 14 rokov. Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa Vám priťaží, musíte sa poradiť s lekárom.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 14 rokov: naniesť na kožu na postihnuté miesto 3 až 4-krát denne a jemne votrieť. Potrebné množstvo závisí na veľkosti bolestivého miesta. Odporúča sa naniesť 2 až 4 g tohto lieku (množstvo veľkosti čerešne až orecha), čo je množstvo dostatočné na ošetrenie plochy o veľkosti 20x20 cm až 20x40 cm. Po nanesení gélu je nutné si umyť ruky, pokiaľ nie sú ošetrovaným miestom. Bez súhlasu lekára nepoužívajte liek dlhšie ako 2 týždne.

EAN: 8595610401160

Výrobca: Dr. Müller Pharma s.r.o., Hradec Králové, Česká republika , www.muller-pharma.cz

Parametry
SUKL názevDICLOFENAC DR. MÜLLER PHARMA 10MG/G GEL 120G
SUKL kód0102574

DICLOFENAC DR. MÜLLER PHARMA 10MG/G GEL 120G
DICLOFENAC AL tbl  20x 25mg
registrovaný liečivý prípravok
VOLTAREN Emulgel 150g 1%
registrovaný liečivý prípravok
VOLTAREN FORTE 2,32% gél 150g
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.