0,00 €
mena
0

Dr.Max IBUPROFEN tbl 100x 400mg

50102483

Registrovaný liečivý prípravok

Dr.Max IBUPROFEN tbl 100x 400mg
5,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká

Účinná látka: ibuprofenum 400mg

Tehotenstvo a dojčenie: Ibuprofén sa nesmie používať v posledných 3 mesiacoch tehotenstva, pretože môže spôsobiť významné poruchy srdca, pľúc a obličiek u nenarodeného dieťaťa. Ak sa používa na konci tehotenstva, môže spôsobiť krvácanie u matky a dieťaťa a oslabiť silu maternicovej kontrakcie a tým oddialiť pôrod. V prvých 6 mesiacoch tehotenstva smiete používať Ibuprofen Dr.Max 400 mg iba po konzultácii so svojím lekárom a len ak je to úplne nevyhnutné. Ibuprofen Dr.Max 400 mg patrí do skupiny liekov (NSAID), ktoré môžu zhoršiť plodnosť žien. Tento účinok je reverzibilný, čiže odznie po ukončení užívania lieku.

Odporúčané dávkovanie: Dávka ibuprofénu závisí od veku a telesnej hmotnosti pacienta. Odporúčaná dávka je: Mierna až stredne silná bolesť a horúčka: Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov (telesná hmotnosť 40 kg a viac) Užíva sa ½ až 1 tableta v jednorazovej dávke alebo 3-4 krát denne v intervale 4 až 6 hodín. Dávkovanie pri bolesti hlavy pri migréne: 1 tableta v jednorazovej dávke, v prípade potreby 1 tableta v intervaloch 4 až 6 hodín. Maximálna denná dávka nesmie prekročiť 3 tablety (1 200 mg). Bolesť pri menštruácii: Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov: Užíva sa ½ až 1 tableta 1-3 krát denne podľa potreby v intervale 4 až 6 hodín. Maximálny počet tabliet nemá prekročiť 3 tablety (1 200 mg) v jednom dni. Tabletu užívajte s jedlom alebo po jedle a zapite ju pohárom vody. Pre ľahšie prehĺtanie alebo úpravu dávok môžu byť tablety rozdelené na dve polovice.

EAN: 8595566450953

Výrobca: Medis international, a.s., Bolatice, Česká republika

Parametry
SUKL názevIBUPROFEN DR.MAX 400MG TBL FLM 100 I
SUKL kód0224942

IBUPROFEN DR. MAX 400 MG POTAHOVANÉ TABLETY POR TBL FLM 100X400MG I
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.