0,00 €
mena
0

HIRUDOID FORTE krém 40g

50008424

Registrovaný liečivý prípravok

HIRUDOID FORTE krém 40g
4,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: antiflogistiká
antitrombotiká
dermatologiká

Účinná látka: Glycosaminoglycani polysulfas (Mucopolysaccharidum polysulphuricum) 445 mg ve 100 g

Tehotenstvo a dojčenie: Poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek liek. Žiadne škodlivé účinky na nenarodené a dojčené deti neboli doteraz pri lokálnom používaní polysulfátu glykozaminoglykánov tehotnými a dojčiacimi ženami hlásené. Vzhľadom k obsahu parabénov však môžete používať Hirudoid krém v tehotenstve a počas dojčenia len pod dohľadom lekára.

Expedičné minimum: Hirudoid forte krém je prípravok, ktorý potláča opuch a zápal. Používa na lokálnu liečbu poranení spôsobených tupým predmetom s krvným výronom alebo bez výronu ak liečbe povrchového zápalu žíl, ak nie je možná kompresívna liečba (pri nej dochádza k zlepšeniu odtoku krvi žilovým systémom dolných končatín prostredníctvom mechanického stláčanie žíl, napríklad pomocou elastických ovínadiel alebo kompresných elastických pančúch). Hirudoid krém zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v povrchovom žilovom systéme, alebo podporuje ich zmiznutie. Urýchľuje vstrebávanie krvných výronov a zápalových infiltrátov a tlmí povrchové zápalové procesy. Bolesti a pocity napätia ustupujú a miestne prekrvenie sa zlepšuje. Hirudoid krém má regeneračné účinky na spojivové tkanivo a zabraňuje vzniku jazvy tkaniva po operáciách, popáleninách a poraneniach, alebo už vytvorené jazvy zvláčňuje. Účinná látka sa rýchlo a plynulo vstrebáva kožou, čím sa dosahuje výrazného a dlhotrvajúceho účinku priamo v mieste ochorenia.

Odporúčané dávkovanie: Hirudoid forte sa nanáša na postihnuté miesto 2 až 3-krát denne; v prípade potreby sa môže použiť aj častejšie. V závislosti od rozsahu postihnutého miesta zvyčajne postačuje prúžok masti dlhý 3 až 5 cm. V prípade bolestivého zápalu sa masť opatrne nanáša v hrubšej vrstve na postihnutú oblasť a jej okolie sa prekrýva obväzovým materiálom. Na zintenzívnenie liečebného účinku možno Hirudoid forte natrieť aj do vzdialenejšieho okolia postihnutého miesta. Dĺžka liečby tupých poranení je zvyčajne do 10 dní a povrchových trombóz jeden až dva týždne.

EAN: 4011548021309 4011548013083 4011548007921

Výrobca: Stada Arzneimittel AG, Bad Vilbel, Nemecko, www.stada.de

Parametry
SUKL názevHIRUDOID FORTE 445MG/100G CRM 40G
SUKL kód0100311

Hirudoid Forte drm.crm.1x40g
HEPAROID krém 30g
registrovaný liečivý prípravok
HIRUDOID FORTE gél 40g
registrovaný liečivý prípravok
LIOTON 100 000 gél  50g
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.