0,00 €
mena
0

IBALGIN DUO EFFECT krém 50g

50113976

Registrovaný liečivý prípravok

IBALGIN DUO EFFECT krém 50g
5,80 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: analgetiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Ibuprofenum 2,5 g (5%), Heparinoidum (100 j./mg) 100 mg v 50 g

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek. V tehotenstve a počas dojčenia sa liek môže používať len so súhlasom lekára. V posledných troch mesiacoch tehotenstva sa liek nesmie používať, pretože by mohlo dôjsť ku krvácaniu. V čase dojčenia možno liek použiť krátkodobo a na malé plochy.

Expedičné minimum: IBALGIN DUO EFFECT krém obsahuje účinné látky ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén pôsobí protizápalovo, je vhodný na liečenie miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. Na postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuchy a potláča bolesť. Heparinoid znižuje zrážanlivosť krvi v mieste zápalu alebo pomliaždeniny pri úraze. Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, urýchľuje vstrebávanie krvných výronov, tiež znižuje tvorbu opuchov a pôsobí protizápalovo. Používanie krému je vhodné aj pri celkovej liečbe tabletkami s obsahom ibuprofénu.

Odporúčané dávkovanie: Ak lekár neurčí inak, dospelým a dospievajúcim od 12 rokov sa nanáša na postihnuté miesto a jeho okolie 2 až 3-krát denne v časových odstupoch 4 až 5 hodín asi 1 mm hrubá vrstva krému, ktorá sa ľahko votrie do kože. Pri ochorení žíl je možné na noc priložiť kompresný obväz. Pri rozsiahlych a bolestivých výronoch sa spočiatku môže miesto ošetrené krémom prekryť nepriedušným obväzom, najlepšie cez noc. Pri silných bolestiach je vhodné liečbu doplniť užívaním tabliet s obsahom ibuprofenu. Bez porady s lekárom nepoužívajte liek dlhšie ako 2 týždne. Ak pri poraneniach neustúpia ťažkosti do 3 dní, alebo naopak dôjde k zhoršeniu, či sa prejavia nežiaduce účinky lieku, prerušte liečbu a obráťte sa na lekára. Pri zápalových reumatických ochoreniach sa o vhodnosti použitia a dĺžke liečby Ibalginom Duo Effect poraďte s lekárom. Ak lekár neurčí inak, Ibalgin Duo Effect sa pri týchto ochoreniach používa zväčša počas 2 až 3 týždňov.

EAN: 8595116523922

Výrobca: Sanofi Aventis S.A., Mardid, Španielsko , www.sanofi-aventis.sk

Parametry
SUKL názevIBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
SUKL kód0207891

Ibalgin Duo Effect drm crm 1x50gm
FLECTOR EP gél 100g
registrovaný liečivý prípravok
HEPAROID krém 30g
registrovaný liečivý prípravok
IBUPROFEN AL tbl 100x 400mg
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.