0,00 €
mena
0

IBALGIN gél 50g x

50008607

Registrovaný liečivý prípravok

IBALGIN gél  50g x
Ľutujeme, ale hľadaný tovar nie je momentálne dostupný. K získaniu podrobnejších informácii nás môžete kontaktovať na adrese info@docsimon.cz

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: analgetiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Ibuprofenum 2,5 g v 50 g gelu

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek. V posledných troch mesiacoch tehotenstva tento liek nepoužívajte. V prvej a druhej tretine tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže používať len na odporúčanie lekára. V období dojčenia sa dermálny gél môže použiť krátkodobo na malé plochy.

Expedičné minimum: Ibalgin gél obsahuje liečivú látku ibuprofén, ktorý pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečenie miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. Na postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuch a potláča bolesť. Používanie gélu je vhodné aj pri celkovej liečbe tabletkami s obsahom ibuprofénu.

Odporúčané dávkovanie: Ak lekár neurčí inak, dospelí a dospievajúci od 12 rokov si na postihnuté miesto 3 až 4-krát denne v časových odstupoch 3 - 4 hodín nanášajú 4 - 10 cm dlhý prúžok dermálneho gélu, ktorý si zľahka vtierajú do kože. Po aplikácii je potrebné umyť si ruky, ak nie sú miestom, ktoré sa lieči. Potrebné množstvo dermálneho gélu závisí od veľkosti postihnutej plochy. Liek sa nesmie nanášať na otvorené rany alebo sliznice a do očí. Ak pri poraneniach do 7 dní ťažkosti neustúpia alebo naopak dôjde k zhoršeniu či sa prejavia nežiaduce účinky lieku, prerušte liečbu a obráťte sa na lekára. Bez súhlasu lekára nepoužívajte liek dlhšie ako 14 dní. Pri zápalových reumatických ochoreniach a ochoreniach žíl sa o dĺžke liečby liekom Ibalgin gel poraďte s lekárom. Ak lekár neurčí inak, Ibalgin gel sa pri týchto ochoreniach používa zväčša 2 až 3 týždne.

EAN: 8594739028913

Výrobca: Zentiva a.s., Praha, Česká republika , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevIBALGIN 50MG/G GEL 50G
SUKL kód0020401

IBALGIN GEL drm gel 1x50gm
FLECTOR EP gél  60g
FLECTOR EP gél 60g
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.