0,00 €
mena
0

IBALGIN tbl 24x 400mg

50109652

Registrovaný liečivý prípravok

IBALGIN tbl 24x 400mg
1,80 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Ibuprofenum 400 mg

Tehotenstvo a dojčenie: V prvej a druhej tretine tehotenstva môžete ibuprofén používať iba po porade so svojím lekárom. V poslednej tretine tehotenstva sa ibuprofén nesmie užívať vzhľadom na zvýšené riziko komplikácií pre matku a dieťa. Ibuprofén a jeho metabolity sa v menšom množstve vylučujú do materského mlieka. Pretože nepriaznivé následky po požití ibuprofénu doteraz nie sú známe, nie je potrebné pri krátkodobom podávaní prerušiť dojčenie. V prípade, že vaša liečba je dlhodobá a/alebo užívate vysoké dávky, mala by ste prerušiť dojčenie. Ak je ibuprofén podávaný ženám, ktoré chcú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť dávka čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Ibuprofen je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.

Expedičné minimum: IBALGIN tbl : Účinná látka ibuprofén zabraňuje tvorbe tkanivových činiteľov, tzv. prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti a zápalu a uvoľňujú sa v mieste poškodenia tkaniva. Ibuprofén zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Ibuprofén tiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladenia.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: Odporúčaná dávka: pri horúčkovitých ochoreniach sa zvyčajne užíva 1 filmom obalená tableta Ibalginu 400 3-krát denne; pri bolestiach 1 filmom obalená tableta jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 filmom obalené tablety denne;. v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice alebo mimokĺbového reumatizmu sa podávajú vyššie dávky. O užívaní dávok vyšších ako 1 200 mg denne je nutné sa poradiť s lekárom. Na odporúčanie lekára dospelí zvyčajne užívajú 1 – 2 filmom obalené tablety 3-krát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Účinok tabliet môžete podporiť nanesením krému s obsahom ibuprofénu na postihnuté miesto (napr. kĺby, svaly, šľachy).

EAN: 8595116523885 3664798018608

Výrobca: Zentiva a.s., Praha, Česká republika , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevIBALGIN 400 400MG TBL FLM 24
SUKL kód0207897

IBALGIN 400 POR TBL FLM 24X400MG
IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.