0,00 €
mena
0

IBALGIN tbl 24x 400mg

50109652

Registrovaný liečivý prípravok

IBALGIN tbl 24x 400mg
1,80 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Ibuprofenum 400 mg

Tehotenstvo a dojčenie: V prvej a druhej tretine tehotenstva môžete ibuprofén používať iba po porade so svojím lekárom. V poslednej tretine tehotenstva sa ibuprofén nesmie užívať vzhľadom na zvýšené riziko komplikácií pre matku a dieťa. Ibuprofén a jeho metabolity sa v menšom množstve vylučujú do materského mlieka. Pretože nepriaznivé následky po požití ibuprofénu doteraz nie sú známe, nie je potrebné pri krátkodobom podávaní prerušiť dojčenie. V prípade, že vaša liečba je dlhodobá a/alebo užívate vysoké dávky, mala by ste prerušiť dojčenie. Ak je ibuprofén podávaný ženám, ktoré chcú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť dávka čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Ibuprofen je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.

Expedičné minimum: IBALGIN tbl : Účinná látka ibuprofén zabraňuje tvorbe tkanivových činiteľov, tzv. prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti a zápalu a uvoľňujú sa v mieste poškodenia tkaniva. Ibuprofén zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Ibuprofén tiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladenia.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: Odporúčaná dávka: pri horúčkovitých ochoreniach sa zvyčajne užíva 1 filmom obalená tableta Ibalginu 400 3-krát denne; pri bolestiach 1 filmom obalená tableta jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 filmom obalené tablety denne;. v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice alebo mimokĺbového reumatizmu sa podávajú vyššie dávky. O užívaní dávok vyšších ako 1 200 mg denne je nutné sa poradiť s lekárom. Na odporúčanie lekára dospelí zvyčajne užívajú 1 – 2 filmom obalené tablety 3-krát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Účinok tabliet môžete podporiť nanesením krému s obsahom ibuprofénu na postihnuté miesto (napr. kĺby, svaly, šľachy).

EAN: 8595116523885 3664798018608

Výrobca: Zentiva a.s., Praha, Česká republika , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevIBALGIN 400 400MG TBL FLM 24
SUKL kód0207897

IBALGIN 400 POR TBL FLM 24X400MG
Dr.Max IBUPROFEN tbl 100x 400mg
registrovaný liečivý prípravok
PANADOL EXTRA tbl 30
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.