0,00 €
mena
0

INDOBENE gel 100g

50008728

Registrovaný liečivý prípravok

INDOBENE gel 100g
INDOBENE gel 100g
INDOBENE gel 100g
3,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: analgetiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: indometacinum 1g v 100g

Tehotenstvo a dojčenie: V období tehotenstva a dojčenia nesmie byť prípravok nanášaný na poranenú pokožku, otvorené rany a na sliznice.

Expedičné minimum: Indobene® dermálny gél je nesteroidový protizápalový liek na miestne použitie. Liečivo indometacín dobre preniká cez pokožku do tkanív a do kĺbovej tekutiny. Týmto zabraňuje tvorbe prostaglandínov, ktoré zodpovedajú za prejavy zápalu. Gél Indobene® zmierňuje bolesť a v postihnutých oblastiach pôsobí protizápalovo. Indobene gel sa používa pri liečbe degeneratívných ochoreniach klbov, zápale šliach, šľachových puzdier a okolitých tkanív, opuchov, bolesti ztuhnutia ramenného kĺbov, vymknutia kĺbov rúk alebo noh a pri pohmoždenich tkanív.

Odporúčané dávkovanie: Ak lekár neurčí inak, zvyčajne sa nanáša na postihnuté miesto tenká vrstva gélu (vo veľkosti lieskového až vlašského orecha) 2 - 4 x denne. Po zaschnutí gélu, najmä po úrazoch, sa môže priložiť elastický obväz.

EAN: 4030096456753

Výrobca: Merckle GmbH, Blaubeuren, Nemecko, www.merckle.de

Parametry
SUKL názevINDOBENE 10MG/G GEL 100G
SUKL kód0067409

Písomná informácia pre užívateľa
Rozbalit

 

 

Písomná informácia pre používateľov

 

Indobene®

(indometacinum)

Dermálny gél 

 

Držiteľ rozhodnutia o registrácii:

ratiopharm GmbH., 89079 Ulm, Nemecko

 

Zloženie:

Liečivo:

indometacinum (indometacín)       10,00 mg v 1 g gélu

Pomocné látky:

alcoholum isopropylicus (izopropylalkohol), diisopropylis adipas (diizopropyladipát), piceae aetheroleum (smreková silica), carbomerum 980 (karbomér 980), trometamolum (trometamol), aqua purificata (čistená voda).

 

Farmakoterapeutická skupina:

Nesteroidové antiflogistikum

 

Charakteristika:

Indobene® dermálny gél je nesteroidový protizápalový liek na miestne použitie.

Liečivo indometacín dobre preniká cez pokožku do tkanív a do kĺbovej tekutiny. Týmto zabraňuje tvorbe prostaglandínov, ktoré zodpovedajú za prejavy zápalu. Gél Indobene® zmierňuje bolesť a v postihnutých oblastiach pôsobí protizápalovo.

 

Indikácie:

Bez porady s lekárom  môžu liek používať dospelí a deti od 14 rokov pri opuchoch a bolesti po vykĺbení, natiahnutí a narazení.

Na odporučenie lekárom môžu liek používať dospelí a mladiství od 14 rokov pri osteoartróze

(degeneratívne kĺbové ochorenie) s výnimkou artrózy bedrových kĺbov, pri zápaloch šliach, šľachových puzdier a okolitých tkanív, bolestivom stuhnutí ramenných kĺbov.

Deti do 14 rokov  môžu liek používať iba so súhlasom lekára a to na liečbu juvenilnej reumatoidnej artritídy.

 

Kontraindikácie:

Známa precitlivenosť na indometacín a pomocné látky lieku, iné nesteroidové antireumatiká.  Liek sa nesmie používať na poranenú kožu, otvorené rany, oči a sliznice, v ťarchavosti a počas dojčenia.

 

Nežiaduce účinky:

V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť začervenanie kože, suchosť kože, svrbenie, vyrážka, pálenie a pocit tepla v mieste nanesenia gélu. Zriedkavo môže dôjsť k zhoršeniu psoriázy. Výskyt nežiaducich účinkov a prípadných ďalších nezvyčajných reakcií oznámte svojmu ošetrujúcemu lekárovi.

 

Interakcie:

Počas používania lieku Indobene® dermálny gél sa cez kožu do krvi dostáva iba nepatrné množstvo indometacínu. Hoci interakcie s inými liekmi neboli doteraz popísané, váš lekár by mal byť informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti  užívate alebo začnete užívať počas liečby liekom Indobene®, a to na lekársky predpis alebo bez neho. Ak vám ďalší lekár bude odporúčať nejaký iný liek, informujte ho, že už používate Indobene®. Skôr ako začnete súčasne s používaním lieku Indobene® užívať nejaký voľne predávaný liek, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom.

 

Dávkovanie:

Ak lekár neurčí inak, zvyčajne sa nanáša na postihnuté miesto  tenká vrstva gélu (vo veľkosti lieskového až vlašského orecha) 2 - 4 x denne. Po zaschnutí gélu, najmä po úrazoch, sa môže priložiť elastický obväz.

 

Spôsob  použitia:

Gél sa ľahko rozotrie a nechá sa zaschnúť. Dĺžka používania po úrazoch väčšinou nepresahuje 10 dní. Pri použití lieku so súhlasom lekára čas liečby závisí od základného ochorenia. Pri chronických ochoreniach sa môže liek používať dlhodobo a u dospelých a mladistvých starších ako 14 rokov

môže byť liečba doplnená celkovým podávaním indometacínu alebo iných nesteroidových antiflogistík.

 

Upozornenie:

Bez porady s lekárom sa liek nesmie používať dlhšie ako 10 dní, ak sa však do 3 dní stav nezlepší alebo sa dokonca zhorší, poraďte sa s lekárom o ďalšom používaní lieku.

Pri predávkovaní alebo náhodnom prehltnutí lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

 

Uchovávanie:

Uchovávajte pri teplote do 20 °C.

 

Varovanie:

Liek sa nesmie použiť po uplynutí  použiteľnosti (exspirácia) uvedenej na obale.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

Veľkosť balenia:

50 g a 100 g gélu.

 

Dátum revízie textu:

Máj 2008

Indobene drm gel 1x100gm
DOLGIT gel  50g 5%
registrovaný liečivý prípravok
FLECTOR EP gél  60g
registrovaný liečivý prípravok
VOLTAREN Emulgel  50g 1%
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.