0,00 €
mena
0

JENAMAZOL vaginálny krém 20g 2% s aplikátorom

50009179

Registrovaný liečivý prípravok

JENAMAZOL vaginálny krém 20g 2% s aplikátorom
4,40 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: vaginálne prípravky (čapíky, čípky krémy, tablety a prášky)

Indikačná skupina: antimykotiká
gynekologiká

Účinná látka: Clotrimazolum 0,02 g v 1 g vaginálního krému, obsah 1 aplikátoru (asi 5 g) odpovídá 0,1 g Clotrimazolum

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár. Jenamazol 2% vaginálny krém možno použiť na ošetrenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa má vaginálny krém zavádzať bez použitia aplikátora.

Expedičné minimum: JENAMAZOL vaginálny krém je širokospektrálne antimykotikum, pôsobiace proti radu choroboplodných hubovitých mikroorganizmov, vrátane dermatofytov, kvasiniek a plesní. Navyše pôsobí proti bičíkovcu pošvovému (Trichomonas vaginalis) a niektorým druhom baktérií. Nasledujúce indikácie s uvedenými príznakmi je pacientka schopná si diagnostikovať sama : - vaginálna mykóza alebo zápaly pošvy vyvolané choroboplodnými hubami (zvyčajne kvasinkami), - výtok z pošvy podmienený kvasinkovou infekciou (zvyčajne Candidou), - kandidový zápal vulvy. Dávkovanie : 3-dňová liečba prípravkom JENAMAZOL : obsah 1 aplikátora vaginálneho krému (asi 5 g) sa zavádza každý večer tri po sebe nasledujúce dni. 6-dňová liečba prípravkom JENAMAZOL : obsah 1 aplikátora vaginálneho krému (asi 5 g) sa zavádza každý večer šesť po sebe nasledujúcich dní.

Odporúčané dávkovanie: Zvyčajná dávka Jenamazol 2% je: 1 aplikátor s vaginálnym krémom (asi 5 g), ktorý sa má zaviesť do pošvy večer pred spaním tri po sebe nasledujúce dni. Vaginálny krém sa má zaviesť do pošvy čo najhlbšie večer pred spaním. Vaginálny krém sa zavádza do pošvy pomocou aplikátora.

EAN: 8594065340024

Výrobca: Medicamenta Vysoké Mýto a.s., Vysoké Mýto, Česká republika

Parametry
SUKL názevJENAMAZOL 2% 20MG/G VAG CRM 20G+APL
SUKL kód0100170

JENAMAZOL 2% vag crm 20gm+aplik
ROSALGIN vaginálny roztok 10x 0.5g
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.