0,00 €
mena
0

MICETAL gél 100g 1%

50097422

Registrovaný liečivý prípravok

MICETAL gél 100g 1%
10,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: antimykotiká
dermatologiká

Účinná látka: Flutrimazolum 10 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Tehotné a dojčiace ženy môžu prípravok používať len po konzultácii s lekárom, pretože neboli vykonané klinické štúdie u tehotných žien. Rovnako nie je známe, či flutrimazol preniká do materského mlieka.

Expedičné minimum: Micetal sa používa na miestnu liečbu kožných ochorení, hlavne vlasovej časti hlavy, ktoré sa nazývajú lupovitosť a seboroická dermatitída. Spomenuté postihnutie kože sa prejavuje ako odlupovanie kože na hlave v podobe bielych šupiniek (lupiny). Tvorba lupín býva spojená so seboreou (mazotokom) a zvýšeným výskytom kvasinky Pityrosporum ovale. Seboroická dermatitída je charakterizovaná tvorbou ložisiek s nažltlými, mastnými šupinami vyskytujúcimi sa najčastejšie na tvári, za ušnými boltcami, v hornej časti trupu, medzi lopatkami a v ofine. Micetal je určený na liečbu dospelých a detí od 10 rokov. Gél naneste v primeranom množstve a jemne vmasírujte alebo vtryte do kože vlasatej časti hlavy a okolí alebo na ďalšie postihnuté miesta. Vlasy môžu byť pri nanášaní vlhké, aby sa gélová pena dostala na miesto určenia, tj. na pokožku hlavy. Gél nechajte pôsobiť 3-5 minút a potom opláchnite dostatočným množstvom vody. Micetal aplikujte 3x týždenne po dobu 4 týždňov.

Odporúčané dávkovanie: Liek je určený výhradne na vonkajšie použitie. Dospelým a deťom starším ako 10 rokov sa zvyčajne Micetal gél v primeranom množstve jemne vmasíruje alebo vtrie do kože vlasatej časti hlavy a okolia (vlasy musia byť pri nanášaní vlhké, aby sa gélová pena dostala na miesto určenia, t.j. na pokožku hlavy), nechá sa pôsobiť 3-5 minút a opláchne sa dostatočným množstvom vody. Používa sa 3 krát týždenne po dobu 4 týždňov. Ak sa vaše príznaky nezlepšia do 4 týždňov, vyhľadajte lekára.

EAN: 8436029301989

Výrobca: Medicom International s.r.o., Brno, Česká republika , www.angelinipharma.com

Parametry
SUKL názevMICETAL 10MG/G GEL 100G
SUKL kód0208560

MICETAL gel 1x100gm/1gm
NIZORAL šampón 100ml 2%
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.