0,00 €
mena
0

NICORETTE SPREJ 1mg/dávka 2x 13,2ml

50106743

Registrovaný liečivý prípravok

NICORETTE SPREJ 1mg/dávka 2x 13,2ml
27,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: inhalačné prípravky

Indikačná skupina: prípravok na odvykanie od fajčenia

Účinná látka: Jedna dávka dodává nicotinum 1 mg.

Tehotenstvo a dojčenie: Je veľmi dôležité, aby ste počas tehotenstva prestali fajčiť, pretože fajčenie môže spôsobiť pomalý rast vášho dieťaťa. Môže tiež viesť k predčasnému pôrodu alebo k narodeniu mŕtveho plodu. Najlepšie je, ak sa môžete vzdať fajčenia bez toho, aby ste používali lieky obsahujúce nikotín. Ak to neviete zvládnuť, liek Nicorette Spray 1 mg/dávka je potrebné používať len po konzultácii s lekárom, ktorý sleduje priebeh vášho tehotenstva, vašim praktickým lekárom alebo lekárom v centre, ktoré sa špecializuje na pomoc ľuďom prestať fajčiť. Je potrebné sa vyhnúť používaniu lieku Nicorette Spray 1 mg/dávka počas dojčenia, pretože nikotín prechádza do materského mlieka a môže ovplyvniť vaše dieťa. Ak vám váš lekár odporučil používanie lieku Nicorette Spray 1 mg/dávka orálna aerodisperzia sa má používať tesne po dojčení a nemá sa použiť počas 2 hodín pred dojčením.

Expedičné minimum: Nicorette Spray 1 mg/dávka sa používa na pomoc pri odvykaní od fajčenia, keď s ním chcete skončiť. Tento typ liečby sa nazýva liečba nahrádzajúca nikotín (Nicotine Replacement Therapy, NRT). Nicorette Spray 1 mg/dávka zmierňuje abstinenčné príznaky nikotínu vrátane túžby po cigarete, teda príznakov spojených s ukončením fajčenia. Keď náhle prestanete dodávať svojmu telu nikotín z tabaku, objavia sa u vás rôzne nepríjemné pocity nazývané abstinenčné príznaky. Používaním lieku Nicorette Spray 1 mg/dávka môžete predísť týmto nepríjemným pocitom a túžbe po fajčení alebo ich zmierniť. Je to preto, lebo budete naďalej pokračovať v dodávaní malého množstva nikotínu do svojho tela počas krátkej doby. Nicorette Spray 1 mg/dávka neobsahuje decht, oxid uhoľnatý a iné škodlivé látky nachádzajúce sa v cigaretovom dyme. Aby ste zlepšili svoju šancu prestať fajčiť, ak môžete, vyhľadajte aj odbornú radu a podporu.

Odporúčané dávkovanie: 1. krok: 1. – 6. týždeň: Použite 1 alebo 2 dávky aerodisperzie v čase, kedy by ste normálne fajčili cigaretu, alebo ak pociťujete túžbu fajčiť. Použite najprv jednu dávku, a ak vaša túžba nevymizne počas niekoľkých minút, použite druhú dávku. Ak sú potrebné 2 dávky, ďalšie dávky je možné podať ako 2 po sebe nasledujúce dávky aerodisperzie. Pre väčšinu fajčiarov to znamená približne 1 alebo 2 dávky každých 30 minút až 1 hodinu. Napríklad, ak fajčíte v priemere 15 cigariet denne, použite 1 alebo 2 dávky aerodisperzie minimálne 15-krát denne. Nepoužívajte viac ako 2 dávky aerodisperzie naraz alebo 4 dávky aerodisperzie za hodinu počas 16 hodín. Najvyššia dávka je 64 dávok aerodisperzie počas 16 hodín v priebehu 24 hodín. 2. krok: 7. – 9. týždeň: Začnite znižovať počet dávok aerodisperzie za deň. Na konci 9. týždňa používajte POLOVICU priemerného denného počtu dávok, ktoré ste používali v 1. kroku. 3. krok: 10. – 12. týždeň: Pokračujte v znižovaní počtu dávok aerodisperzie denne tak, aby ste v 12. týždni nepoužívali viac ako 4 dávky denne. Keď ste znížili počet dávok na 2-4 za deň, prestaňte používať liek Nicorette Spray 1 mg/dávka.

EAN: 3574661454078

Výrobca: McNeil AB, Helsinborg, Švédsko , www.mcneilab.se

Parametry
SUKL názevNICORETTE SPRAY 1MG/DÁV ORM SPR SOL 2X13,2ML
SUKL kód0188195

NICORETTE SPRAY 1 MG/DÁVKA ORM SPR 2X13.2ML/150MG
NICORETTE CLASSIC žuvačky 105x 4mg
registrovaný liečivý prípravok
NICORETTE ICEMINT žvýkačky  105x 4mg
registrovaný liečivý prípravok
NIQUITIN CLEAR náplasti 7x 21mg -1. fáza-
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.