0,00 €
mena
0

NIQUITIN FRESHMINT liečivé žuvačky 100x 4mg

50104210

Registrovaný liečivý prípravok

NIQUITIN FRESHMINT liečivé žuvačky 100x 4mg
19,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: žuvačky

Indikačná skupina: prípravok na odvykanie od fajčenia

Účinná látka: Nicotinum 4 mg (odpovídá nicotini resinas 28,40 mg).

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná, v ideálnom prípade, by ste mali prestať fajčiť bez použitia NLN. Ale ak ste sa o to pokúsili a nepodarilo sa vám to, lekár vám môže odporučiť NLN ako pomoc pri odvykaní od fajčenia. Je to pre vaše vyvíjajúce sa dieťa lepšie, ako keby ste pokračovali vo fajčení. Rozhodnutie použiť NLN treba urobiť v čo najskoršom štádiu vášho tehotenstva. Mali by ste sa snažiť používať NLN iba 2 3 mesiace. Majte na pamäti, že najdôležitejšie je prestať fajčiť. Lieky typu žuvačiek môžu byť vhodnejšie ako nikotínové náplasti, pretože pri žuvačkách sa vám nikotín nedostáva do tela nepretržite. Náplasti však môžu byť vhodnejšie, ak trpíte napínaním na vracanie alebo vracaním.

Expedičné minimum: NiQuitin Freshmintsa používa na podporu odvykania od fajčenia. Tento spôsob liečby sa nazýva náhradná liečba nikotínom alebo NLN. Práve nikotín obsiahnutý v cigaretách u vás môže vyvolať fyzickú závislosť od cigariet. NiQuitin Freshmint vám pomôže prestať fajčiť tak, že nahradí časť nikotínu, ktorý sa vám dostáva do tela z cigariet. Nikotín zo žuvačiek NiQuitin Freshmint zmierňuje niektoré nepríjemné príznaky, ktoré fajčiari môžu pociťovať, keď sa pokúšajú prestať fajčiť. Medzi takéto príznaky patrí pocit choroby alebo podráždenosti. Nikotín môže taktiež zmierniť vašu túžbu po cigarete a pomôže vám odolať nutkaniu fajčiť.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí (vo veku 18 rokov a starší): Začnite s používaním 8 až 12 žuvačiek denne. Žuvačku žujte vždy, keď máte chuť na cigaretu. Takto používajte žuvačky najviac 3 mesiace, potom postupne znižujte počet žuvačiek, ktoré denne použijete (pozrite tabuľku uvedenú nižšie). Keď vám budú stačiť už len 1 až 2 žuvačky denne, pokúste sa prestať ich používať úplne. Po odvyknutí od fajčenia sa môže stať, že niekedy pocítite náhlu túžbu po cigarete. Ak sa vám to stane, môžete znovu použiť túto žuvačku.

EAN: 8594060895697

Výrobca: Fertin Pharma A/S, Vejle, Dánsko

Parametry
SUKL názevNIQUITIN FRESHMINT 4MG GUM MND 100 I
SUKL kód0209965

NIQUITIN FRESHMINT 4 MG LÉČIVÁ ŽVÝKACÍ GUMA
NIQUITIN CLEAR náplasti 7x 21mg -1. fáza-
registrovaný liečivý prípravok
STOP Filter na cigarety 120 ks
zdravotnícky prostriedok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.