0,00 €
mena
0

Nutrilon 1 ALLERGY DIGESTIVE CARE 450g

50037372
Nutrilon 1 ALLERGY DIGESTIVE CARE 450g
12,30 €
(27,33 € / 1 kg)
Cena celkom s DPH

Veková skupina: Od narodenia

Prítomnosť lepku: NIE

Prítomnosť mlieka: ÁNO

Popis: Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je dietetická potravina na osobitné lekárske účely vhodná pre výživu dojčiat od narodenia, pokiaľ nemôžu byť dojčené. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je špeciálne dojčenské mlieko pre diétny režim pri alergii na bielkovinu kravského mlieka a pri poruchách trávenia a vstrebávania. Obsahuje len stopové množstvo laktózy. Významne pomáha znižovať riziko alergickej reakcie. Potravina pre zvláštne lekárske účely na odporúčanie lekára. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care je určený pre deti trpiace potravinovú neznášanlivosťou. Intolerancia môže mať často za následok poruchu vstrebávania živín a hnačku. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care preto obsahuje základné živiny v ich čo najľahšie stráviteľnej podobe. Bielkoviny sú čiastočne naštiepené, takzvane hydrolyzované, pre lepšiu stráviteľnosť. Tuky obsiahnuté v Nutrilone 1 Allergy Digestive Care (MCT tuky alebo mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom) pomáhajú vstrebávaniu v prípade poruchy čriev. Chuť mlieka je v porovnaní s bežnou výživou mierne horkastá, čo je spôsobené obsahom hydrolyzovanej bielkoviny.

Zloženie: Sušený glukózový sirup, koncentrát hydrolyzovanej srvátkovej bielkoviny (z mlieka), triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT olej), rastlinné oleje (repkový, slnečnicový, palmový, olej z mikrobiologických zdrojov), galaktooligosacharidy (z mlieka) 8%, emulgátor ( estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou citrónovou), fosforečnan vápenatý, dihydrogénfosforečnan draselný, chlorid draselný, uhličitan vápenatý, rybí olej, cholín chlorid, chlorid sodný, chlorid horečnatý, kyselina L-askorbová, taurín, L-askorbát sodný, inositol, síran železnatý, DL-α-tokoferylacetát, síran zinočnatý, L-karnitín, sodná soľ uridín 5'-monofosfátu, cytidín 5'-monofosfát, adenozín 5'-monofosfát, sodná soľ inozín 5'-monofosfátu, nikotínamid, D-pantothenát vápenatý , sodná soľ guanozín 5'-monofosfátu, D-biotín, síran meďnatý, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), retinyl palmitát, riboflavín (B2) , DL-α-tokoferol, síran mangánatý, kyanokobalamín, tiamín hydrochlorid (B1), cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, fytomenadión, seleničitan sodný. Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.

Použitie: Vysterilizujte všetok používaný riad a prevarte pitnú vodu určenú pre dojčatá. Nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 ° C. Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody (pozri tabuľku na obale) vlejte do vysterilizovanej fľaše. Prášok do vody pridajte pomocou priloženej odmerky. Prášok v odmerke nestláčajte. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky. Do fľaše s vodou pridajte zodpovedajúce množstvo prášku (viď tabuľka na obale). Uzavrite fľašu a 10 sekúnd ju dôkladne pretrepte v zvislej polohe. Pred podávaním overte teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a ihneď podávajte. Pripravenú stravu spotrebujte do 2 hodín, potom zlikvidujte. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre, hrozí oparenie dieťaťa. Nikdy nepridávajte do výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Po každom použití obal vždy dôkladne uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.

Upozornenie: Potravina pre zvláštnu výživu - diétna potravina pre zvláštne lekárske účely. Výrobok je určený pre zvláštnu výživu dojčiat od narodenia. Nutrilon Alllergy Digestive Care, diétna potravina na osobitné lekárske účely v prášku, je nutrične kompletná dojčenská výživa vhodná ako jediný zdroj výživy pre dojčatá od narodenia, pokiaľ nemôžu byť dojčené. Výrobok je možné používať len pod lekárskym dohľadom. Rozhodnutie začať podávanie príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla šiestich mesiacov, by malo byť prijímané len na základe odporúčania lekára alebo osôb kvalifikovaných vo výžive alebo farmácii alebo iných odborníkov zodpovedných za starostlivosť o matku a dieťa, a to v závislosti na individuálnom raste a vývojových potrebách konkrétneho dojčaťa. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledné dodržiavanie návodu na prípravu a uvedené odporúčania. Dojčenie je najlepší spôsob výživy dojčiat. Materské mlieko je pre výživu novorodencov a dojčiat najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou.

EAN: 8712400745758

Výrobca: Nutricia N.V., Zoetermeer, Holandsko , www.nutricia.sk

Nutriční hodnoty a dávkování
Rozbalit

Nutrilon 1 AR 400g
detská výživa
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.