0,00 €
mena
0

PANCREOLAN FORTE tbl 60x 220mg

50109198

Registrovaný liečivý prípravok

PANCREOLAN FORTE tbl 60x 220mg
7,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: digestíva
enzýmové prípravky

Účinná látka: Pancreatinum 220 mg v 1 enterosolventní potahované tabletě s amylolytickou účinností minimálně 6000 j. FIP, lipolytickou účinností minimálně 6000 j. FIP a proteolytickou účinností minimálně 400 j. FIP

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Tehotné a dojčiace ženy užívajú liek len na odporúčanie lekára.

Expedičné minimum: PANCREOLAN FORTE obsahuje tráviace enzýmy, ktorých tvorba a uvoľňovanie viazne v dôsledku ochorenia slinivky brušnej a preto je potrebná dlhodobá enzymatická náhrada. Táto liečba neodstraňuje príčiny ochorenia, ale obnovuje trávenie (redukuje nutkanie na vracanie, pocit plnosti, nadúvanie, plynatosť, hnačky a tuk v stolici. Pancreolan forte sa užíva pri poruchách trávenia v dôsledku nedostatočnej alebo chýbajúcej funkcie tráviacich enzýmov podžalúdkovej žľazy, pri zápalových a iných ochoreniach podžalúdkovej žľazy a pri ťažkostiach po operácii v oblasti zažívacieho traktu.

Odporúčané dávkovanie: Dávkovanie je individuálne, podľa závažnosti ochorenia, pri prvom užití má dávkovanie určiť lekár. Cieľom liečby je dosiahnuť normálnu hmotnosť a úpravu stolice a tráviacich ťažkostí. Pri liečbe ťažkostí z diétnej chyby sa užívajú buď jednorazovo alebo krátkodobo (1-3 dni) 2 gastrorezistentné tablety po menšom jedle, 3-4 gastrorezistentné tablety po väčšom jedle. Pri nedostatočnosti podžalúdkovej žľazy sa užívajú 2 gastrorezistentné tablety po ľahšom jedle, 3-4 gastrorezistentné tablety po väčšom jedle. V závislosti od typu jedla a známych alebo predpokladaných zažívacích ťažkostí sa dávka môže po konzultácii a pod dohľadom lekára ešte zvýšiť. Ak sa vaše ťažkosti zhoršia, poraďte sa s lekárom o prípadnej zmene dávkovania. Liek sa užíva dlhodobo len na odporúčanie lekára.

EAN: 8595116532856

Výrobca: Sanofi-Aventis s.r.o., Praha, Česká republika , www.sanofi-aventis.sk

Parametry
SUKL názevPANCREOLAN FORTE 6000U TBL ENT 60
SUKL kód0230359

PANCREOLAN FORTE por tbl flm 60x220mg
KREON cps 50x 25.000 m.j.
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.