0,00 €
mena
0

PANZYNORM FORTE-N tbl 30

50092255

Registrovaný liečivý prípravok

PANZYNORM FORTE-N tbl 30
PANZYNORM FORTE-N tbl 30
Ľutujeme, ale hľadaný tovar nie je momentálne dostupný. K získaniu podrobnejších informácii nás môžete kontaktovať na adrese [email protected]

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: digestíva
enzýmové prípravky

Účinná látka: Lipasum 20 000 j. Ph.Eur., Amylasum 12 000 j. Ph.Eur., Proteasum 900 j. Ph.Eur.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Bezpečnosť užívania Panzynormu forte–N počas tehotenstva a dojčenia sa nestanovila.

Expedičné minimum: Panzynorm forte-N obsahuje vysoko aktívne prirodzené enzýmy slinivky brušnej: lipázu, amylázu a proteázu. Tieto látky sú zvyčajne uvoľňované počas jedenia a pomáhajú rozložiť a stráviť jednotlivé zložky potravy. Lipáza umožňuje trávenie tukov, amyláza trávenie uhľohydrátov a proteáza sa podieľa na trávení bielkovín. Hlavné zložky prípravku Panzynorm forte-N pochádzajú z prasiat a veľmi sa podobajú tým, ktoré vytvára ľudský organizmus. Tabletky majú obal, ktorý je odolný voči žalúdočnej kyseline a tak sú tieto enzýmy uvoľňované v tenkom čreve, kde pôsobia a nahrádzajú chýbajúce enzýmy, ktoré neprodukuje slinivka brušná.

Odporúčané dávkovanie: Panzynorm forte – N užívajte počas jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Tablety prehltnite celé, nežujte ich ani nedrvte. Užívajte najnižšiu dávku, ktorá odstráni Vaše problémy (t.j. kontrolujte si vyprázdňovanie čriev a telesnú hmotnosť). Liečbu začnite 1 tabletou počas hlavných jedál. Ak to nebude stačiť, môžete dávku zvýšiť. 1 až 2 tablety počas hlavných jedál (tri razy denne) sú zvyčajne dostačujúce. Ak potrebujete viac, môžete tiež užiť jednu tabletu počas vedľajšieho jedla. Ak je potrebné, dávka sa môže zvýšiť (pri pretrvávaní malabsorpcie) pri dôslednom sledovaní telesnej hmotnosti a obsahu tukov v stolici. Pre pacientov s cystickou fibrózou je obvyklá dávka 1 500 – 3 000 jednotiek lipázy na kg jedla. Dávky presahujúce 6 000 jednotiek lipázy na kg jedla sa neodporúčajú. Deti zvyčajne potrebujú nižšie dávky. Počas liečby pankreatickými enzýmami je potrebné piť dostatok tekutín. Ak máte pocit, že účinok Panzynormu forte–N je príliš silný alebo slabý, povedzte to Vášmu lekárovi alebo lekárnikovi.

EAN: 3838989650476 3838989543228

Výrobca: Krka, d.d., Novo mesto, Slovinsko , www.krka.biz/sk

Parametry
SUKL názevPANZYNORM FORTE-N 20000U TBL ENT 30
SUKL kód0125115

PANZYNORM FORTE-N por tbl flm 30
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.