0,00 €
mena
0

PARALEN tbl 24x 500mg

Registrovaný liečivý prípravok

PARALEN tbl 24x 500mg
bežná cena 1,50 €
ušetríte 12%
1,30 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: analgetiká, antipyretiká

Účinná látka: Paracetamolum 500 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Paracetamol nie je vhodné podávať v 1. trimestri tehotenstva, v jeho ďalšom priebehu musí lekár starostlivo zvážiť priaznivý efekt lieku pre matku a potenciálne riziko pre plod. Počas krátkodobej liečby nie je nutné, za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa, dojčenie prerušiť.

Expedičné minimum: Paralen: Paracetamol, účinná látka prípravku Paralen 500 tablety, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Tablety Paralen 500 nezhoršujú žalúdočné ťažkosti a nevyvolávajú krvácanie, môžu ich užiť aj chorí s vredmi žalúdka a dvanástnika a chorí, ktorí neznášajú kyselinu acetylsalicylovú.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci (nad 15 rokov) užívajú 1-2 tablety PARALENU 500 niekoľko ráz denne podľa potreby v časových odstupoch najmenej 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety, najvyššia denná dávka 8 tabliet. Pri dlhodobej terapii (nad 10 dní) neprekračujte dennú dávku 5 tabliet. Deťom od 6 do 15 rokov (alebo s telesnou hmotnosťou vyššou ako 20 kg) sa podáva ½ tablety až 1 tableta niekoľkokrát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Interval možno skrátiť podľa potreby na 4 hodiny, pričom nesmie byť prekročená celková denná dávka. Deti do 6 rokov: Vzhľadom na množstvo liečiva v tablete tento liek nie je určený pre deti do 6 rokov. Deťom od 3 rokov je možné podať tablety PARALEN 125, pre mladšie deti je určený PARALEN vo forme suspenzie alebo čapíkov.

EAN: 8595116523847

Výrobca: Zentiva a.s., Praha, Česká republika , www.sanofi-aventis.sk, www.zentiva.sk

Parametry
SUKL názevPARALEN 500 500MG TBL NOB 24
SUKL kód0207820

Paralen 500 por.tbl.nob.24x500mg
IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg
IBUPROFEN AL tbl 30x 400mg
1,50 €
bežná cena 2,00 €
registrovaný liečivý prípravok
PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI tbl 12
PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI tbl 12
1,40 €
bežná cena 1,60 €
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.