0,00 €
mena
0

PERSEN tbl 40

50014537

Registrovaný liečivý prípravok

PERSEN  tbl 40
4,80 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: anxiolytiká
fytofarmaká
hypnotiká
sedatíva

Účinná látka: Valerianae extractum siccum (kozlíkový extrakt suchý) 35 mg, Melissae folii extractum siccum (meduňkový extrakt suchý) 17,5 mg a Menthae piperitae folii extractum siccum 17,5mg.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, myslíte si, že môžete byť tehotná, alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete liek užívať. Užívanie lieku počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča vzhľadom na nedostatok údajov.

Expedičné minimum: Prípravok Persen patrí do skupiny liekov nazývaných fytofarmaká - sedatíva (upokojujúce lieky), anxiolytiká (lieky odstraňujúce úzkosť), hypnotiká (lieky navodzujúce spánok) .Jedná sa o zmes suchých rastlinných extraktov s upokojujúcim účinkom, ktorá priaznivo pôsobí aj pri miernych poruchách zaspávania a spánku. Prípravok Persen sa užíva pri psychovegetatívnych poruchách najrôznejšej povahy, prejavujúcich sa zvýšeným napätím, podráždenosťou, nepokojom, rozladenosťou, strachom, úzkosťou, poruchami koncentrácie, poruchami zaspávania a spánku, pocitom únavy po prebudení alebo i minimálnej námahe, potením dlaní a trasom rúk. Prípravok Persen môžu užívať dospelí a mladiství od 12 let.

Odporúčané dávkovanie: Pri psychickej záťaži, nepokoji alebo podráždenosti sa odporúča užívať 3 až 4 tablety PERSENu 3-krát denne. Pri nespavosti sa odporúča užiť 3 až 4 tablety PERSENu jednu hodinu pred spaním. Tablety sa majú zapiť vodou, užívajú sa nezávisle od jedla. PERSEN má pozvoľný nástup účinku. Na dosiahnutie optimálneho liečebného účinku sa odporúča pokračovať v užívaní minimálne 2 týždne.

EAN: 3838957098491

Výrobca: Lek Pharmaceuticals d.d., Ľubľana, Slovinsko , www.lek.si/en

Parametry
SUKL názevPERSEN TBL OBD 40(4X10)
SUKL kód0075380

PERSEN por tbl obd 40
GUAJACURAN drg 30x 200mg
registrovaný liečivý prípravok
PERSEN  tbl 40
registrovaný liečivý prípravok
PERSEN FORTE cps 40
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.