0,00 €
mena
0

PIRABENE tbl 60x 1200mg

50014659

Registrovaný liečivý prípravok

PIRABENE tbl  60x 1200mg
PIRABENE tbl  60x 1200mg

Tento tovar nie je možné z legislatívnych dôvodov doručiť do nasledujúcich krajín:

Slovensko
7,00 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: nootropné liečivá
psychostimulanciá

Účinná látka: Piracetamum 1200 mg v 1 tbl

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Pirabene sa má užívať počas tehotenstva iba v nevyhnutných prípadoch. Pirabene sa vylučuje do materského mlieka u ľudí. Pirabene sa preto nemá užívať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby liekom Pirabene prerušiť.

Expedičné minimum: PIRABENE priaznivo ovplyňuje látkovú výmenu nervových buniek, pri záťažových stavoch zvyšuje využitie glukózy a kyslíku bunkami centrálnej nervovej sústavy, zvyšuje prietok krvi v mozgu a zlepšuje tokové vlastnosti krvi (znižuje viskozitu krvi a uľahčuje prietok krvi cievami). PIRABENE zlepšuje priamym účinkom na funkciu mozgových buniek schopnosť učenia, pamäť, bdelosť a vedomie ako zdravých ľudí, tak aj chorých, postihnutých nedostatkom týchto schopností spôsobeným poruchami funkcie mozgu z rôznych príčin. Účinkom na červené krvinky, krvné doštičky, zloženie krvnej plazmy a mozgové cievy zlepšuje prekrvenie mozgu. Po podaní ústami sa rýchlo vstrebáva, maximálna hladina v krvnej plazme sa dosiahne po 30 minútach.

Odporúčané dávkovanie: Vždy užívajte tento liek presne tak, ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika. O dávkovaní lieku Pirabene a dĺžke liečby rozhoduje lekár. Uvedené pokyny platia iba v prípade, že vám váš lekár nedal iné pokyny o užívaní lieku. V takomto prípade užívajte liek presne podľa pokynov lekára. Zvyčajná dávka pre dospelých je 2,4 g piracetamu denne, t. j. 3-krát denne 1 filmom obalená tableta Pirabene 800 mg alebo 2-krát denne 1 filmom obalená tableta Pirabene 1 200 mg. Dávku možno zvýšiť až na 4,8 g piracetamu denne, rozdelenú na 2 – 3 jednotlivé dávky. Dávkovanie u detí stanovuje lekár individuálne. Počas dlhodobej liečby nemá byť dávka nižšia ako 1,2 g piracetamu denne, rozdelená do 2 – 3 dávok, t.j. 3-krát denne 1/2 tablety Pirabene 800 mg alebo 2-krát denne 1/2 tablety Pirabene 1 200 mg. Dĺžka užívania je zvyčajne niekoľko týždňov až mesiacov. Pirabene sa užíva s dostatočným množstvom tekutiny (1/2 – 1 pohár) pred jedlom alebo počas jedla, filmom obalená tableta sa môže aj rozpoliť. Pirabene nie je vhodné užívať večer neskôr ako 2 hodiny pred spaním.

EAN: 4030096103893

Výrobca: Merckle GmbH, Blaubeuren, Nemecko, www.merckle.de

Parametry
SUKL názevPIRABENE 1200MG TBL FLM 60
SUKL kód0081600

PIRABENE 1200 MG POR TBL FLM 60X1200MG
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.