0,00 €
mena
0

ROSALGIN EASY Vaginálny roztok 5x 140ml

50075849

Registrovaný liečivý prípravok

ROSALGIN EASY Vaginálny roztok 5x 140ml
10,20 €
Cena celkom s DPH

Účinná látka: Benzydamini hydrochloridum 0,10 g/100 ml

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Aj keď neboli dokázané účinky, ktoré by poškodzovali plod, má sa liek používať v tehotenstve a počas dojčenia len po porade s lekárom.

Expedičné minimum: Rosalgin Easy je vaginálny roztok, ktorý je určený na výplachy pošvy pri zápale ženských pohlavných orgánov a na bežnú ženskú hygienu. Rosalgin Easy obsahuje liečivo benzydamín, ktorý má pri lokálnej aplikácii výrazný účinok proti bolesti, zápalu a opuchom. Tlmí bolesť spojenú so zápalom fyzikálneho, chemického či mikrobiálneho pôvodu. Pri lokálnej aplikácii preniká benzydamín dobre cez kožu a sliznice a rozptyľuje sa v tkanivách postihnutých zápalom, uložených pod nimi. Rosalgin Easy sa používa na liečbu zápalov pošvového vchodu, krčka maternice a vonkajších ženských pohlavných orgánov, vrátane tých, ktoré sa vyskytujú po liečbe cytostatikami a ožarovaní. Lieči bakteriálne a kvasinkové zápaly pošvy. Používa sa ako predoperačná a pooperačná prevencia v gynekologickej chirurgii. Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Odporúčané dávkovanie: Odporúčajú sa 1 -2 vaginálne výplachy denne, ak lekár neodporučí inak. Pri liečbe bakteriálnej vaginózy (zapríčinené baktériou Gardnerella vaginalis) je odporúčané dávkovanie, ak lekár neurčí inak, 2 výplachy pošvy denne po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní. Pri používaní na bežnú hygienu sa používa nepravidelne podľa potreby. Roztok sa má použiť pri izbovej teplote. Ak chcete použiť roztok vlažný, stačí ponoriť uzatvorený PVC obal na niekoľko minút do teplej vody.

EAN: 8594044141611

Výrobca: Az.Chim.Riun.Angelini Francesco S.p.A., Ancona, Taliansko

Parametry
SUKL názevROSALGIN EASY 140MG VAG SOL 5X140ML
SUKL kód0188155

ROSALGIN EASY 140 MG VAGINÁLNÍ ROZTOK VAG SOL 5X140ML
CANESTEN GYN 6 DNÍ vaginálny krém 35g 1% + 6 aplikátorov
registrovaný liečivý prípravok
ROSALGIN vaginálny roztok  6x 0.5g
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.