0,00 €
mena
0

SINUPRET FORTE tbl 20

50068031

Registrovaný liečivý prípravok

SINUPRET FORTE tbl  20
6,50 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tablety, tobolky

Indikačná skupina: fytofarmaká
otorinolaryngologiká
sekretolytiká

Účinná látka: Gentianae radicis pulvis 12 mg, Primulae floris cum calyce pulvis 36 mg, Rumicis herbae pulvis 36 mg, Sambuci floris pulvis 36 mg, Verbenae herbae pulvis 36 mg

Tehotenstvo a dojčenie: Tak ako všetky lieky, i Sinupret® forte by sa mal počas tehotenstva a dojčenia podávať iba na základe presne stanovenej indikácie. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

Expedičné minimum: Sinupret fortetablety je vodno-alkoholový extrakt rastlinných drog s obsahom horčínov, saponínov, flavonoidov, hydroxyfenylkarbónových kyselín, esterov a steroidných triterpenov. Zvyšuje tvorbu, rozpúšťanie a vykašliavanie hlienov a pôsobí potopudne, protizápalovo a z časti aj proti vírusovým a bakteriálnym infekciám. Indikuje sa pri akútnych a chronických zápaloch vedľajších dutín nosných a dýchacích ciest a ako podporná liečba pri antibakteriálnej terapii. Prípravok môžu používať dospelí aj deti staršie ako 6 rokov a mladiství. Ak lekár neurčí inak, užívajte liek nasledovne: Dospelí a mladiství od 12 rokov 3x denne 1 tabletu. Dávkovanie je potrebné dodržiavať. Pre účinok Sinupretu® je podstatné jeho pravidelné užívanie počas 10 – 14 dní. Dostatočný prívod tekutín pôsobí podporne. Tablety sa prehĺtajú vcelku a zapíjajú sa malým množstvom vody.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a mladiství (vo veku 12 – 17 rokov) 1 tableta 3x denne. Tablety sa užívajú nerozhryzené a zapíjajú s trochou tekutiny. Ak nie je predpísané inak, dĺžka podávania je 7 – 14 dní. Ak si myslíte, že liek Sinupret® forte účinkuje veľmi silno alebo slabo, porozprávajte sa s vašim lekárom alebo lekárnikom.

EAN: 4029799164072

Výrobca: Bionorica AG, Neumarkt, Nemecko, www.bionorica.de

Parametry
SUKL názevSINUPRET FORTE TBL OBD 20
SUKL kód0134872

SINUPRET FORTE por tbl obd 20
HEDELIX sirup 100ml
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.