0,00 €
mena
0

TANTUM VERDE roztok 240ml

50063745

Registrovaný liečivý prípravok

TANTUM VERDE roztok  240ml
TANTUM VERDE roztok  240ml
TANTUM VERDE roztok  240ml
-13%
bežná cena 8,80 €
ušetríte 13%
7,60 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: tekutiny na vonkajšie použitie (roztoky, spreje, emulzie)

Indikačná skupina: antiflogistiká
antiseptiká, dezinficienciá

Účinná látka: Benzydamini hydrochloridum 1,5 mg v 1 ml

Tehotenstvo a dojčenie: Aj keď štúdie nepreukázali účinky lieku na poškodenie plodu, má sa liek v tehotenstve používať iba v lekárom indikovaných prípadoch. Pretože nemožno vylúčiť prienik benzydamínu do materského mlieka, nemá sa TANTUM VERDE 0,15 % používať počas dojčenia.

Expedičné minimum: TANTUM VERDE je roztok, ktorý je určený na vyplachovanie ústnej dutiny a na kloktanie. Účinná látka benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť tlmiace účinky. Po podaní prípravku priamo na zapálené tkanivo sa dostaví účinok za krátky čas a problémy ustúpia. Roztok TANTUM VERDE je účinný pri liečbe zápalových procesov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.

Odporúčané dávkovanie: Liek sa používa neriedený na výplachy úst alebo na kloktanie. Podáva sa 2 až 6 krát denne každých 1,5 až 3 hodiny. Pri kloktaní a výplachoch sa aplikuje minimálne 30 sekúnd v množstve 15 ml (1 polievková lyžica) zvyčajne po jedle. Roztok je určený dospelým a deťom od 4 rokov. Deťom, ktoré nevedia kloktať, sa ústna dutina vytiera tampónom navlhčeným neriedeným roztokom Tantum Verde 0,15 %.

EAN: 8594044141567

Výrobca: Medicom International s.r.o., Brno, Česká republika , www.angelinipharma.com

Parametry
SUKL názevTANTUM VERDE 1,5MG/ML GGR 240 ML
SUKL kód0180306

Písomná informácia pre užívateľa
Rozbalit

 

Písomná informácia pre používateľov

 

 

TANTUM  VERDE   0,15 %

orálny roztok

 

 

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

CSC Pharmaceuticals Handels GmbH, Bisamberg, Rakúsko

 

Zloženie

liečivo: 1 ml roztoku obsahuje: 1,5 mg benzydaminum hydrochloridum (hydrochlorid benzydamínu)

pomocné látky: ethanolum 96% (etanol 96 %), glycerolum (glycerol), methylparabenum (metylparabén), saccharinum (sacharín), sodium hydrogencarbonatum (hydrogénkarbonát sodný),  polysorbat 20 (polysorbát 20), flavum chinolini (E 104) (chinolínová žlť), caeruleum patentum (patentné modridlo), aqua purificata (čistená voda).

 

Farmakoterapeutická skupina

Nesteroidové antiflogistikum, analgetikum, antiseptikum na lokálne použitie, otorinolaryngologikum.

 

Charakteristika

Roztok TANTUM VERDE 0,15 % je určený na vyplachovanie ústnej dutiny alebo kloktanie. Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Roztok na kloktanie TANTUM VERDE 0,15 % sa lokálne dobre znáša a je účinnou terapiou zápalových procesov v dutine ústnej a v krku.

 

Indikácie

Pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí (vrátane sekundárnych ťažkostí po chemoterapii alebo rádioterapii), predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom a extraktívnom zubnom ošetrení a zápaloch sliznice. Roztok TANTUM VERDE 0,15 % je vhodný na použitie priamo v ordinácii ihneď po zákroku v ústnej dutine s tým, že pacient potom sám pokračuje v liečbe.

 

Kontraindikácie

Precitlivenosť na benzydamín alebo niektorú inú zložku obsiahnutú v lieku.

Aj keď štúdie nepreukázali účinky lieku na poškodenie plodu, má sa liek v tehotenstve používať iba v lekárom indikovaných prípadoch. Pretože nemožno vylúčiť prienik benzydamínu do materského mlieka, nemá sa TANTUM VERDE 0,15 % používať počas dojčenia.

 

Nežiaduce účinky

Aj keď je liek zvyčajne dobre tolerovaný, niekedy sa môžu nežiaduce účinky vyskytnúť. Bezprostredne po použití roztoku TANTUM VERDE 0,15% na kloktanie sa môže vyskytnúť pocit stŕpnutosti v ústach a hltane. Tento účinok po krátkej dobe vymizne.

V ojedinelých prípadoch môže po užití TANTUM VERDE 0,15 % dôjsť k ľahkému páleniu ústnej sliznice, vo výnimočných prípadoch k nevoľnosti alebo nutkaniu na vracanie.

Prekročenie dávky (pri prehltnutí TANTUM VERDE 0,15 % vo väčších dávkach) môže viesť k prechodným  nežiaducim účinkom ako sú poruchy spánku, nepokoj, optické halucinácie (hmlisté videnie, farebné a biele plochy pred očami).

Tieto príznaky po vysadení lieku všeobecne ustupujú sami.

Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií na liek sa o ďalšom používaní lieku poraďte s lekárom.

 

Interakcie

Liek pôsobí iba lokálne. Interakcie s inými liekmi nie sú známe.

 

Dávkovanie

Liek sa používa neriedený na výplachy úst alebo na kloktanie. Podáva sa 2 až 6 krát denne každých 1,5 až 3 hodiny. Pri kloktaní a výplachoch sa aplikuje minimálne 30 sekúnd v množstve 15 ml (1 polievková lyžica) zvyčajne po jedle. Roztok je určený dospelým a deťom od 4 rokov. Deťom, ktoré nevedia kloktať, sa ústna dutina vytiera tampónom navlhčeným neriedeným roztokom Tantum Verde 0,15 %.

Uzáver so závitom  je  vo forme detskej poistky. V tomto prípade pri otváraní fľašky stlačte mierne bezpečnostný vrchnáčik smerom k fľaške a súčasne odskrutkujte.

 

 

Upozornenie

Náhodné prehltnutie menšieho množstva roztoku nie je nebezpečné. Ak príde náhodne k prehltnutiu väčších dávok (zvlášť u detí), vyhľadajte ihneď lekára. Ako prvý krok sa pokúste vyvolať vracanie.

100 ml lieku obsahuje 8,1 g etanolu. Ďalej obsahuje 5 g glycerolu, ktorý vo vyšších dávkach môže spôsobiť bolesti hlavy, nevoľnosť žalúdka a hnačku. Okrem toho obsahuje metylparabén. Parabény sú vyvolávateľmi urtikárie, neskorých reakcií celkového typu ako kontaktná dermatitída. Zriedkavo bola po nich pozorovaná ako bezprostredná reakcia urtikária a bronchospazmy.

Hoci neboli na základe doterajších klinických testov roztoku TANTUM VERDE 0,15 % zistené žiadne účinky vedúce k poškodeniu plodu, má sa roztok TANTUM VERDE 0,15 % používať v tehotenstve len po konzultácii s lekárom.

Pretože nemôže byť vylúčené preniknutie benzydamínu do materského mlieka, nemá sa roztok TANTUM VERDE 0,15 % používať v dobe dojčenia.

Oznámte svojmu lekárovi všetky nežiaduce účinky, ktoré sa u Vás počas liečby vyskytnú, a to aj tie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii.

 

Varovanie

Nepoužívajte po čase použiteľnosti uvedenom na obale.

 

Balenie

Bezfarebná sklenená fľaša s uzáverom s detskou poistkou, písomná informácia pre používateľov, papierová škatuľka.

 

Veľkosť balenia: 120 alebo 240 ml

 

Uchovávanie

Liek nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky na uchovávanie.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

 

Dátum poslednej revízie

Október 2010

Tantum Verde orm.ggr.1x240 ml
CORSODYL ústna voda 200 ml 0,1 %
starostlivosť o chrup
FLORSALMIN roztok 50ml
registrovaný liečivý prípravok
SEPTOLETE pastilky 30
registrovaný liečivý prípravok
STOPANGIN sprej 30ml
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.