0,00 €
mena
0

VERAL 1% GÉL 100g

50075560

Registrovaný liečivý prípravok

VERAL 1% GÉL 100g
5,40 €
Cena celkom s DPH

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Diclofenacum natricum 0,01 g v 1 g

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Veral 1 % Gél nemajú používať tehotné ženy s výnimkou, ak to odporučí lekár. Nesmie sa používať v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Nie je známe, či diklofenak prechádza do materského mlieka. Veral 1 % Gél sa neodporúča používať v období dojčenia. Ak existujú naliehavé dôvody na používanie Veralu 1 % Gélu u dojčiacich matiek, nemá sa natierať na prsia alebo veľké plochy kože, ani sa nemá používať dlhšie obdobie.

Expedičné minimum: Prípravok Veral neo emulgel obsahuje liečivú látku diklofenak, ktorá pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečenie miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. Na postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuch a potláča bolesť. Ak lekár neurčí inak, dospelí a mladiství si na postihnuté miesto nanášajú gél 3 – 4x denne v tenkej vrstve a zľahka si ho votrú do pokožky. Ošetrené miesto sa nezakrýva obväzom. Odstup medzi jednotlivými dávkami je 3 – 4 hodiny.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 16 rokov: Používajte Veral 1 % Gél 3 až 4-krát denne. Malé množstvo gélu jemne vtierajte do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti postihnutej plochy. Na jedno podanie zvyčajne postačí množstvo 2 až 4 g (5 až 10 cm gélu), maximálna dávka je 16 g denne. Pri vtieraní gélu môžete pocítiť ľahký chladivý efekt. Po nanesení gélu si umyte ruky, ak nie sú ošetrované miesta práve na rukách. Poraďte sa s lekárom, ak sa príznaky ochorenia nezmiernia po 7 dňoch alebo ak sa zhoršia. Trvanie liečby nemá prekročiť 2 týždne, s výnimkou, ak to odporúča lekár. Veral 1 % Gél sa neodporúča používať u detí a dospievajúcich do 16 rokov.

EAN: 8594002958916

Výrobca: Herbacos Recordati s.r.o., Pardubice, Česká republika

Parametry
SUKL názevVERAL 10MG/G GEL 100G II
SUKL kód0202790

VERAL GEL gel 1x100gm 1%
ATARALGIN tbl 20
registrovaný liečivý prípravok
CONDROSULF   cps 60x 400mg
registrovaný liečivý prípravok
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené.

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.