0,00 €
mena
0

VOLTAREN Emulgel 100g 1%

50099149

Registrovaný liečivý prípravok

VOLTAREN Emulgel 100g 1%
Ľutujeme, ale hľadaný tovar nie je momentálne dostupný. K získaniu podrobnejších informácii nás môžete kontaktovať na adrese info@docsimon.cz

Forma aplikácie: masti, krémy, gély, pasty

Indikačná skupina: analgetiká
nesteroidné antiflogistiká a antireumatiká

Účinná látka: Diclofenacum diethylaminum 1,16 g/100 g 1%

Tehotenstvo a dojčenie: Voltaren Emulgel sa nesmie používať v posledných troch mesiacoch tehotenstva, pretože môže poškodiť Váš plod alebo spôsobiť problémy pri pôrode. Voltaren Emulgel sa môže používať v priebehu prvých šiestich mesiacov tehotenstva iba na radu lekára. V tomto prípade musí byť dávka čo najnižšia a čas liečby čo možno najkratší. Pretože diklofenak prestupuje v malom množstve do materského mlieka, Voltaren Emulgel sa môže používať počas dojčenia iba na radu lekára. Voltaren Emulgel sa však nesmie nanášať na prsia dojčiacej matky ani na rozsiahle plochy kože alebo používať dlhší čas.

Expedičné minimum: Voltaren Emulgel patrí do skupiny liekov, ktoré sa označujú ako nesteroidné protizápalové látky. Je určený na vonkajšie použitie pri liečbe bolesti, zápaloch a opuchoch v celom rade bolestivých stavov postihujúcich svaly a kĺby. Voltaren Emulgél je biely nemastný gél vo vodnom základe, ktorý sa do pokožky ľahko vtiera a veľmi dobre sa vstrebáva.

Odporúčané dávkovanie: Pre dospelých a dospievajúcich od 14 rokov. Používajte Voltaren Emulgel 3 až 4-krát denne na miesto bolesti. Spôsob použitia: 1. Tuba: Pred prvým použitím odskrutkujte a odstráňte uzáver. Membránu odstránite vložením opačného konca uzáveru a jeho otočením. Tuba s aplikátorom: Pred prvým použitím odstráňte poistný uzáver tým, že dáte dole priehľadný ochranný kryt. Potom odskrutkujte aplikátor. Pomocou otvoru v tvare hviezdy na bočnej strane aplikátora odstráňte membránu z tuby. Pred nanesením gélu naskrutkujte aplikátor späť na tubu. Tlaková nádoba (pumpa): Ventil pumpy stláčajte, kým sa uvoľní potrebné množstvo gélu. 2. Tuba, tlaková nádoba (pumpa): Jemne vytlačte malé množstvo gélu a pomaly vtierajte do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti bolestivej alebo opuchnutej plochy. Na jedno použitie zvyčajne postačí množstvo veľkosti čerešne až orecha. Pri vtieraní gélu môžete pociťovať ľahký chladivý efekt. Tuba s aplikátorom: Aplikátor otvoríte potiahnutím bielej časti. Potom jemne stlačte tubu s gélom, až kým sa objaví gél na vrchu aplikátora. Pomocou aplikátora pomaly a opatrne votrite gél do kože v mieste bolesti alebo opuchu rovnako, ako keby ste používali namiesto aplikátora prsty. Vďaka miernemu tlaku pri natieraní gélu sa aplikátor automaticky uzavrie. 3. Tuba, tlaková nádoba (pumpa): Po nanesení lieku Voltaren Emulgel si umyte ruky, pokiaľ ošetrované miesta nie sú práve na rukách. Tuba s aplikátorom: Po použití aplikátor očistite bavlnenou handričkou alebo savým papierom tak, aby bol na pohľad suchý a čistý. Aplikátor neoplachujte vodou ani ho neponárajte. Na čistenie nepoužívajte rozpúšťadla alebo čistiace prostriedky. Pred odložením očisteného aplikátora nasaďte späť priehľadný ochranný kryt. Nepoužívajte aplikátor opakovane s inou tubou gélu. Tubu s prislúchajúcim aplikátorom zlikvidujte rovnakým spôsobom ako iné lieky v súlade s pokynmi v bode 5.

EAN: 8596149001678

Výrobca: Novartis s.r.o., Praha, Česká republika , www.novartis.com

Parametry
SUKL názevVOLTAREN EMULGEL 10MG/G GEL 100G II
SUKL kód0173209

VOLTAREN EMULGEL drm gel 1x100gm
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.