0,00 €
mena
0

YARILO einstein plus tob 30

50103735

Doplnok stravy

YARILO einstein plus tob 30
novinka
15,40 €
Cena celkom s DPH

Zloženie: V 1 kapsule: rybí tuk 363 mg (z toho DHA 220 mg, EPA 32 mg), folát 800 µg (z toho Quatrefolic 600 µg , kyselina listová 200 µg ), vitamín D3 20 µg , jód 170 µg , vitamín B1 1,5 mg, vitamín B2 1,6 mg, vitamín B3 18 mg NIE, vitamín B5 6 mg, vitamín B6 2,5mg, vitamín B12 3,5 µg , vitamín H (biotín) 100 µg , vitamín C 100 mg, vitamín E 14 mg alfa-TE, selén 55 µg , mangán 1 mg, meď 1 mg, zinok 3 mg, železo 4 mg.

Popis : YARILO einstein plus je doplnok stravy, ktorý obsahuje folát najnovšej 4. generácie Quatrefolic® - biologicky aktívnu formu kyseliny listovej. Táto forma folátu je ihneď pripravená k svojej funkcii v ľudskom organizme. Je preto prínosná hlavne u osôb, ktoré majú z dôvodu genetickej variácie génu pre MTHFR (methylentetrahydrofolát reduktáza) nižšiu schopnosť aktivácie obyčajnej kyseliny listovej na jej biologicky účinnú formu. Nízka hladina folátu u tehotných žien je rizikovým faktorom pre vznik chýb neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Plod je odkázaný na príjem folátu od matky, pretože si ho nedokáže sám vytvoriť. Cieľovou populáciou sú ženy v reprodukčnom veku. Priaznivý účinok sa dosiahne pri doplnkovom dennom príjme kyseliny listovej 400 mikrogramov v čase najmenej od jedného mesiaca pred počatím a do troch mesiacov po počatí. Jód, meď, riboflavín, tiamín, niacín, biotín a vitamíny B6, B12 a C podporujú normálnu činnosť nervovej sústavy. Tiamín, niacín, biotín, vitamíny B6, B12 a C prispievajú k správnej funkcii psychiky. Jód a železo podporujú normálne rozpoznávacie funkcie. Kyselina pantoténová prispieva k normálnej mentálnej činnosti. Počas rastu plodu a zárodočných tkanív v tehotenstve dochádza k mohutnému zvýšeniu počtu deliacich sa buniek, tvorby DNA a bielkovín. Tento stav pretrváva aj u rýchlo rastúceho dojčaťa. Preto sa u tehotných a dojčiacich matiek zvyšujú nároky na prívod niektorých živín, vitamínov a minerálov. Folát, železo, zinok a vitamíny D a B12 sa podieľa na procese delenia buniek. Zinok podporuje tiež normálnu syntézu DNA a bielkovín. Vitamín D podporuje normálny vstrebávanie / využitie vápnika a fosforu a je potrebný pre normálny rast a vývin kostí u detí. Kyselina pantoténová prispieva k správnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov. Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivových tkanív. Zinok podporuje udržanie dobrého zraku a kostí. Jód prispieva k normálnemu rastu detí. Železo prispieva k normálnemu kognitívnemu rozvoju detí. Riboflavín prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku. Folát a vitamíny B6 a B12 podporujú normálny metabolizmus homocysteínu. Zinok podporuje normálnu plodnosť a reprodukciu.

Odporúčané dávkovanie: Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula raz denne, najlepšie ráno približne 1 hodinu po jedle. Odporúčaná doba užívania: Najmenej 1 mesiac pred otehotnením a po celú dobu tehotenstva a dojčenia.

Upozornenie: Prípravok nie je určený k používaniu ako náhrada vyváženej a pestrej stravy.

EAN: 8594064110024

Výrobca: AXONIA, a.s., Česká republika

GS Mamavit tbl  30
doplnok stravy
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlásenie nežiadúcich účinkov
© Česká lékárna Holding a.s. Všetky práva vyhradené. v2

info  Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.